Turisto atmintinė
Turisto atmintinė. Egiptas
Atsisiųsti PDF dokumentą
(informacija atnaujinta 2024-01-01)
Mieli keliautojai,
Prieš planuodami savo kelionę, peržiūrėkite informaciją, padėsiančią išsirinkti Jums labiausiai tinkantį viešbutį bei kambarį, susipažinti su maitinimo tipais bei papildomomis paslaugomis, teikiamomis viešbučiuose. Taip pat čia rasite svarbią informaciją, susijusią su skrydžiais, specifiniu bagažu, sveikatos apsauga kelionės metu, teisines normas, susijusias su tam tikrais kelionės aspektais.
SVARBI INFORMACIJA
Kelionės dokumentai
Prieš išvykstant poilsiauti būtina įsitikinti, kad turite visus reikiamus dokumentus, galiojančius užsienio kelionėms: asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, galiojantį kelionės metu, kelionės bilietus, draudimo polisus ir pan. Pasas yra pagrindinis asmens dokumentas, skirtas vykti į užsienio valstybes. Atkreipiame dėmesį į tai, kad įvažiuojančiojo į šalį asmens pasas turi galioti ne trumpiau kaip 6 mėnesius nuo išvykimo iš Egipto datos. Dėl išsamesnės informacijos prašome kreiptis į šalies migracijos tarnybas.
Dėmesio! Vaiko gimimo liudijimas nėra asmens tapatybės dokumentas, todėl nepilnametis negali su šiuo dokumentu vykti į užsienio keliones.
Dokumentus kelionei, elektroninio formato lėktuvo bilietą ir apgyvendinimo viešbutyje dokumentą (angl. voucher), Jums įteiks Jus aptarnaujantys kelionių agentūros darbuotojai, užsisakius kelionę internetu – Jums bus atsiųsta Jūsų nurodytu el. pašto adresu ir/ar galite rasti savo kelionės paskyroje www.teztour.lt. Skrydžių ir apgyvendinimo informacija yra spausdinama ant vieno lapo, o visas dokumentų rinkinys išskiriamas į dvi dalis: „kopija keliautojams“ ir „kopija viešbučiui“. Dokumentus prašome saugoti iki grįžimo iš kelionės dienos. Praradus pasą ar kitus asmens dokumentus, taip pat juos sugadinus, būtina apie tai nedelsiant informuoti TEZ TOUR atstovą.
Praradus pasą ar jį sugadinus, turi būti išduotas asmens grįžimo dokumentas. Jis išduodamas Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministro 2008 m. birželio 18 d. įsakymo Nr. V-141 „Dėl Asmens grįžimo pažymėjimo išdavimo ir įforminimo tvarkos aprašo patvirtinimo” nustatyta tvarka, todėl jo išdavimas gali užtrukti, ypač jei užsienio šalyje nėra Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulato. Asmens grįžimo pažymėjimas yra skirtas tik grįžimui į kilmės šalį, todėl su juo vykti į kitas valstybes negalima. Išlaidas, susijusias su asmens grįžimo pažymėjimo išdavimu bei grįžimu į kilmės šalį, taip pat išlaidas už papildomai praleistą laiką užsienio šalyje apmoka pats turistas. Asmens grįžimo pažymėjimą išduoda konsuliniai pareigūnai, kuriems pavesta atlikti šią konsulinę funkciją.
Vizos
Dėl skrydžių į Šarm el Šeichą
Informuojame, kad kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ skrydžiams į Šarm el Šeichą vizos nėra pardavinėjamos iš anksto. Turistai, esant būtinybei, vizas galės įsigyti Šarm el Šeicho oro uoste.
Dėl skrydžių į Hurgadą
Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ skrydžiams į Hurgadą vizos Vilniaus oro uoste nėra klijuojamos, t.y. už jas galima sumokėti įsigyjant kelionę, tačiau jos yra įklijuojamos tik Hurgados oro uoste kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ atstovų. Tie turistai, kurie prieš išvykdami iš Vilniaus oro uosto už vizas nesumokės, jas turės įsigyti Hurgados oro uoste.
Dėmesio! vizos kaina gali keistis, priklausomai nuo priimančios valstybės oficialių institucijų sprendimo. Turistui prieš išvykstant į kelionę sumokėjus už vizą ir iki kelionės pradžios, priimančios valstybės oficialių institucijų sprendimu pasikeitus vizos kainai, turistas privalo sumokėti padidėjusios vizos kainos skirtumą. Nesumokėjus padidėjusios vizos kainos skirtumo, turistas privalės įsigyti naują vizą nuvykęs į Egiptą.
Turistinė Egipto viza galioja 30 dienų nuo atvykimo į Egiptą. Turistų, kurie neįsigijo Egipto turistinės vizos vykimui į Šarm El Šeicho kurortą ir neketina buvimo kurorte metu vykti už Sinajaus pusiasalio ribų, atvykimo oro uoste pasų kontrolės metu į pasą privalo būti įdėtas spaudas „Sinai Only“, kuris suteikia teisę būti Sinajaus pusiasalyje ne ilgiau kaip 15 dienų. Viršijus 15 dienų buvimo Sinajaus pusiasalyje trukmę, išvykstant mokama 153 Egipto svarų (apie 22 JAV dolerių, priklausomai nuo valiutos keitimo kurso, dydžio bauda). Atkreipiame dėmesį į tai, kad turistai su spaudu pase „Sinai Only“ (neturintys Egipto turistinės vizos) negali vykti už Sinajaus pusiasalio ribų ir keliauti po Egipto žemyninę dalį.
Asmenys be pilietybės (aliens), turintys leidimą gyventi Lietuvos, Estijos, Latvijos Respublikoje ar kitoje valstybėje, ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, vykstant į Egiptą privalo iš anksto gauti Egipto vizą Egipto Arabų Respublikos ambasadoje.
Asmenys be pilietybės (aliens), turintys leidimą gyventi Latvijos ar Estijos Respublikose ir išduotą galiojantį kelionės dokumentą, vykstant į Egiptą privalo ne vėliau kaip 7 dienos iki išvykimo atsiųsti galiojančio kelionės dokumento kopiją adresu book@teztour.lt.Visais atvejais nurodyti asmenys privalo iš anksto gauti Egipto vizą Egipto Arabų Respublikos ambasadoje.
SVARBU ŽINOTI! Asmenys, vykstantys į Egiptą su diplomatiniu ar tarnybiniu pasu, taip pat Baltarusijos piliečiai, įsigiję ne iš anksto organizuotą turistinę kelionę, bet atskirą turizmo paslaugą (tik skrydį arba tik apgyvendinimo paslaugą) vizą privalo gauti artimiausioje Egipto Arabų Respublikos ambasadoje arba ją įsigyti gali nuvykus į Egiptą. Lietuvos Respublikos piliečiai tai padaryti gali Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje Danijoje, o Baltarusijos piliečiai – Egipto Arabų Respublikos Ambasadoje Maskvoje, Rusijoje. Informaciją apie vizų išdavimo bei sienų kirtimo tvarką (tiek Lietuvos, tiek ne Lietuvos piliečiams), galite sužinoti kelionių agentūrose arba atitinkamos šalies diplomatinėse atstovybėse, interneto svetainėse www.pasienis.lt ir www.migracija.lt. Jeigu Lietuvoje gyvenantys asmenys kitos šalies vizos Lietuvoje įsigyti negali, jie turi kreiptis į artimiausią atitinkamos šalies ambasadą. Ne Lietuvos Respublikos piliečiams, vykstantiems iš Lietuvos, vizų išdavimo tvarka gali skirtis. Užsienio valstybių, neturinčių bevizio režimo susitarimo su Lietuvos Respublika, piliečiams, norintiems į kelionę vykti iš Lietuvos, būtina daugkartinė (Šengeno arba nacionalinė) viza. Išsamiau www.pasienis.lt ir www.migracija.lt.
UAB „Tez Tour“ neatsako už tai, kad neįsigijęs vizos turistas neišvyksta į kelionę, taip pat už pasienio bei migracijos tarnybų priimtus sprendimus turisto atžvilgiu bei dėl to patirtus nuostolius.
ATTENTION! Tourists, who are the citizens of Foreign countries, which do not have contracts with the Republic of Lithuania according to elimination of visas for travel to the Republic of Lithuania, when purchasing a trip with departure from Lithuania / return to Lithuania, must have a multiple entry visa (Schengen or National visa), valid not less than the duration of the trip (detailed information you can find www.migracija.lt). If the tourists, who are the citizens of Belarus, purchased separate service of tourism (only the flight or the accommodation), must get visa for travel to Arab Republic of Egypt at the embassy of Arab Republic of Egypt in Moscow, Russia or they will be able to buy visa at the airport of Arab Republic of Egypt. Persons without citizenship (aliens) who have a residence permit in the Republic of Lithuania, Latvia, Estonia or any other country, and a valid travel document, must get visa for travel to Arab Republic of Egypt at the embassy of Arab Republic of Egypt. Persons without citizenship (aliens) who have a residence permit in the Republic of Latvia, also a travel document valid for travels to Arabic Republic of Egypt, not later than 7 days before departure must send a copy of the valid travel document to book@teztour.lt.
JSC „Tez Tour“ does not take responsibility for a tourist going on a trip without a visa and does not take any responsibility for actions taken by the Border and Migration services and any losses resulted in these actions.
ВНИМАНИЕ! Гражданам зарубежных стран не имеющим безвизового соглашения с Литовской Республикой, которые приобрели туристическую поездку, вылета / возврата из / в Литовскую Республику должны иметь многократную (национальную или шенгенскую) визу, сроком действия визы не менее продолжительности поездки/путёвки (подробную информацию можно получить www.migracija.lt). Граждани Республики Беларусь, которые приобрели не заранее организованную туристическую поездку, но отдельный туристический сервис (только рейс или услугу проживание) визы необходимо получить у посольства Арабской Республики Египет или при прилете в Египет. Лица без гражданства (aliens), имеющие вид на жительство в Литовской, Латвийской, Эстонской Республике или другой стране, и выданный действующий выездной документ, направляясь в Египет, заранее должны получить визу в Египет в посольстве Египетской Арабской Республики. Лица без гражданства (aliens), имеющие вид на жительство в Латвийской, Эстонской Республиках и выданный действующий выездной документ, направляясь в Египет обязаны не позднее чем за 7 дней до отъезда, выслать копию действующего выездного документа по адресу book@teztour.lt.
ЗАО «Tez Tour» не несёт ответственность за то, что турист, по причине отсутствия визы не отправляется в путешествие, а так же за решения принятые миграционными органами по отношению к туристу и за ущерб понесенный туристом всвязи с этим.
Apribojimai, taikomi skrydžiams užsakomaisiais reisais iš Egipto:
Pagal Egipto aviacijos nustatytas taisykles, keliautojai atvykę užsakomuoju reisu ir įsigiję bilietus į abi puses iki atvykimo į Egiptą (galioja tik Hurgados oro uoste), gali išskristi užsakomuoju reisu tomis pačiomis avialinijomis per 84 dienas (tik atvykus ir išskrendant iš Hurgados oro uosto);
• Keliautojai, atvykę užsakomuoju reisu su vienomis avia linijomis ir norintys išskristi kitomis, Egipte gali išbūti ne ilgiau nei 28 dienas (privaloma išskristi iš to paties oro uosto);
• Keliautojai, atvykę užsakomuoju reisu ir turėdami bilietą tik į vieną pusę, užsakomuoju reisu gali išskristi tik per 28 dienas nuo atvykimo (tik iš to paties oro uosto);
• Keliautojai, atvykę į Šarm aš Šeicho oro uostą, užsakomuoju reisu gali išvykti tik per 28 dienas (tik turėdami bilietą į abi puses bei iš to paties oro uosto), vėliau galima išvykti tik reguliariaisiais skrydžiais.
• Egipto piliečiai, norėdami skristi užsakomaisiais reisais iš Egipto, privalo gauti specialų oro uosto leidimą. Egyptian citizens flying from Egypt by charter flights, must get special permission from Airport managers.
Dėmesio! Atvykimas ir išvykimas privalo būti tik iš to paties oro uosto.
Šios taisyklės nesusijusios su turistinės vizos galiojimu.
Egipto viza galioja 30 dienų, tačiau Egipto aviacijos taisyklės leidžia išvykti iš Egipto per 14 dienų nuo vizos galiojimo pasibaigimo. Taigi, Egipte su turistine viza galima išbūti 44 dienas, nemokant baudų. Vėliau mokama bauda 1503 Egipto svarai (už kiekvienus tris mėnesius praleistus Egipte po vizos galiojimo pabaigos).
Vaiko išvykimas į užsienį
Vykstant į kelionę su nepilnamečiais vaikais reikia laikytis Lietuvos Respublikos Vyriausybės patvirtintos vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybes, nepriklausančias Šengeno erdvei, tvarkos. Vaikas, vykstantis į kelionę, privalo turėti galiojantį pasą ir kitus kelionei reikalingus dokumentus (bilietus, draudimo polisą).
Jeigu vaikas (iki 18 m.) vyksta vienas ar su jį lydinčiu asmeniu į Šengeno erdvei nepriklausančias valstybes, Lietuvos pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš tėvų arba globėjo (rūpintojo) sutikimas ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Vaikui išvykstant su jį lydinčiu asmeniu, sutikime turi būti nurodyti vaiką lydinčio asmens ir vaiko duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos piliečio paso dokumento duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas.
Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo jis išvyksta į užsienio valstybę, nepriklausančią Šengeno erdvei, pavarde, Valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnams pareikalavus, turi būti pateikiamas vaiko gimimo liudijimas (originalas arba notaro patvirtinta kopija). Vykstant į Šengeno erdvei priklausančias valstybes tėvų arba globėjo (rūpintojo) sutikimas nereikalingas.
Vaikų grupėms vykstant į ekskursijas, turistines ar kitas keliones būtinas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas su išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų sąrašu bei šio rašto kopija. Sąraše privalo būti nurodyti išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų duomenys: vardas, pavardė, gimimo data arba asmens kodas, Lietuvos piliečio paso duomenys (numeris, kas ir kada išdavė), galiojimo laikas, taip pat kelionių organizatoriaus duomenys (pavadinimas, adresas, juridinio asmens kodas, telefonas, el. paštas).
Išvykstant vaikui, kuriam nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas asmuo, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki išvykimo, privalo raštu informuoti savivaldybės vaikų teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie laikiną vaiko išvykimą, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vaikas vyksta.
Daugiau informacijos apie vaikų išvykimo į užsienį sąlygas ieškokite interneto svetainėje https://keliauk.urm.lt (Skyrius - Keliautojams).
Šiuo metu Šengeno erdvei priklauso 29 valstybės: 25 Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Estija, Graikija, Ispanija, Italija, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Nyderlandai, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija ir 4 ne Europos Sąjungos valstybės: Islandija, Lichtenšteinas, Norvegija ir Šveicarija.
Atkreiptinas dėmesys į tai, kad Europos Sąjungos valstybės Airija ir Kipras nėra Šengeno narės.
Vaiko palyda
Vaiko palydos paslaugos sąlygos ir tvarka bendrovės „GetJet Airlines“ skrydžiuose:
Vaikai nuo 5 iki 12 metų gali skristi lėktuvu tik lydimi kito vyresnio nei 16 metų asmens. Jei toks asmuo kartu nekeliauja, vaikams nuo 5 iki 12 metų turi būti užsakyta speciali paslauga – nelydimų vaikų palyda. Vaikai iki 5 metų gali keliauti tik kartu su tėvais ar kitais kartu skrendančiais ir juos globojančiais asmenimis. 12 metų ir vyresni vaikai, turintys tinkamus asmens dokumentus ir tėvų / globėjų sutikimus, gali keliauti vieni. Užpildyta, pasirašyta ir nuskenuota forma turi būti siunčiama tiesiogiai arba per jus aptarnaujančią kelionių agentūrą elektroniniu paštu avia@teztour.lt ne vėliau kaip likus 72 valandoms iki skrydžio pradžios. Kelionių organizatorius „Tez Tour“ neatsako už tai, kad turistas, neįvykdęs aukščiau nurodytų reikalavimų, neišvyksta į kelionę, bei dėl to patirtus nuostolius.
Lydimų vaikų palydos paslauga atskirais atvejais gali būti užsakyta ir vyresniems – 12-16 metų vaikams. Nelydimų vaikų palydos paslauga yra mokama – 85 EUR už palydą skrydyje į vieną pusę arba 170 EUR, jei palydos reikia skrydžiuose abiem kryptimis (kaina gali keistis).
Dėl nelydimų vaikų palydos būtina susitarti su kelionių organizatoriumi arba kelionių agentūra iš anksto, prieš perkant skrydžio bilietą ar iš anksto organizuotą turistinę kelionę. Užsakius paslaugą turi būti gautas kelionių organizatorius „Tez Tour“ patvirtinimas. Kelionių organizatorius „Tez Tour“ derina užsakomą palydą su oro vežėju. Nelydimų vaikų gali būti ne daugiau kaip 6 viename skrydyje (skrydyje taip pat gali būti ne daugiau kaip 2 judėjimo apribojimų turintys asmenys, tokiu atveju nelydimų vaikų skaičius viename skrydyje proporcingai mažinamas). Dėl likusių laisvų vietų skaičiaus prašome kreiptis į kelionių agentūrą arba kelionių organizatorių „Tez Tour“.
Užsakant nelydimų vaikų palydą, reikia pateikti šią informaciją:
- Nelydimo vaiko pavardę, privalu nurodyti pilną vardą (mažesni vaikai gali neprisiminti pavardės);
- Vaiko amžių;
- Vaiką palydinčio išvykimo oro uoste asmens vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą bei telefoną (su tarptautiniu šalies telefono kodu);
- Vaiką pasitinkančio atvykimo oro uoste asmens vardą, pavardę, gyvenamosios vietos adresą bei telefoną (su tarptautiniu šalies telefono kodu). Gyvenamosios vietos adresas turi būti nurodytas atvykimo oro uosto vietovėje;
Atspausdinami ir užpildomi 4 (keturi) nelydimo vaiko palydos užsakymo formos egzemplioriai. Vaiko išlydėjimą ir pasitikimą organizuojantis asmuo pasirašo visuose 4-iuose nelydimo vaiko palydos užsakymo formos egzemplioriuose, grafoje DECLARATION OF PARENT GUARDIAN. Skenuota užpildyta ir pasirašyta nelydimo vaiko palydos užsakymo formos kopija turi būti persiųsta kelionių organizatoriui „Tez Tour“ elektroniniu paštu avia@teztour.lt ne vėliau nei 72 valandos iki skrydžio. Vaiką išlydintis asmuo turės perduoti visus 4-is užpildytus su parašų originalais nelydimo vaiko palydos užsakymo formos egzempliorius išvykimo oro uosto skrydžio registracijos darbuotojams.
Išvykimo oro uoste palydintis asmuo kartu su vaiku, kuriam užsakyta nelydimo vaiko palydos paslauga, turi atvykti anksčiau bei pristatyti vaiką registraciją vykdantiems oro uosto darbuotojams. Išlydintis asmuo privalo lydėti vaiką iki užregistravimo į skrydį momento ir turi pasilikti išvykimo oro uoste iki skrydžio (orlaivio pakilimo) – jei kiltų kokių nors nesklandumų vykdant išvykimo formalumus ar skrydžių vėlavimo / atšaukimo atvejais. Vaiką registracijos personalas palydės į orlaivį, kur jis bus perduotas skrydžių palydovų priežiūrai. Atvykus į paskirties oro uostą, vaiką pasitiks oro uosto keleivių aptarnavimo tarnybos darbuotojai ir palydės pro visas patikras iki atvykimo zonos, kur vaiką turės pasitikti sutinkantis asmuo. Susisiekus su sutinkančiu asmeniu ir įsitikinus pagal pateiktus dokumentus, kad tai tas pats asmuo, vaikas bus perduotas sutinkančiojo asmens rūpybai. Sutinkantis asmuo turės pasirašyti palydos dokumentus.
Dėmesio! Paslaugos įkainiai ir / ar paslaugos suteikimo tvarka gali keistis. Jeigu Jūsų skrydį vykdantis oro vežėjas yra kita aviakompanija, dėl informacijos suteikimo prašome kreiptis į Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, vaiko palydos paslaugų sąlygas prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Skrydis nėštumo metu
Pagal aviakompanijos „GetJet Airlines“ taisykles, be medicininės pažymos leidžiama keliauti: kai yra 0 – 31 savaičių vienavaisis nėštumas / 0 – 27 savaitės daugiavaisis nėštumas. Medicininę pažymą prašoma pateikti: kai yra 32 – 35 savaičių vienavaisis nėštumas / 28 – 32 savaitės daugiavaisis nėštumas. Keliauti neleidžiama: nuo 36 savaičių vienavaisis nėštumas / 33 savaitės daugiavaisis nėštumas. Prašome informuoti apie moters nėštumą (kelinta nėštumo savaitė, nepriklausomai nuo nėštumo stadijos) kelionių organizatorių tiesiogiai arba per Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą el. pašto adresu avia@teztour.lt ne vėliau kaip likus 3 dienoms iki skrydžio. Gydytojo pažyma turi būti išduota ne anksčiau kaip 14 dienų prieš kiekvieną skrydį (t. y. tiek pirminį, tiek atgalinį). Medicininėje pažymoje (anglų arba lietuvių kalba) turi būti ši informacija: gydytojo arba akušerio parašas; pažyma turi būti išduota ir pasirašyta ant klinikos / ligoninės blanko; nurodyta, ar nėštumas yra vienavaisis, ar daugiavaisis; nurodytas nėštumo savaičių skaičius ir numatoma gimdymo data; nurodyta, kad keleivė gali skristi.
Pagal aviakompanijos „Avion Express“ taisykles, be medicininės pažymos, leidžiama keliauti iki 36-osios nėštumo savaitės pabaigos arba likus ne mažiau nei keturioms savaitėms iki numatyto gimdymo termino. Tačiau „Avion Express“ rekomenduoja po 28 nėštumo savaitės nėsčiosioms su savimi turėti gydytojo išduotą pažymą.
Jeigu Jūsų skrydį vykdantis oro vežėjas yra kita aviakompanija, informaciją prašome pasitikslinti kelionių agnetūroje.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, skrydžio nėštumo metu taisykles prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Riboto judrumo asmenys arba asmenys, turintys ypatingų poreikių
Atkreipiame dėmesį, kad dėl neįgalių arba judėjimo apribojimų turinčių asmenų, kuriems kelionės lėktuvu metu gali būti reikalinga speciali pagalba, sėdėjimo vietų patvirtinimo būtina susitarti su oro vežėju arba kelionių organizatoriumi prieš įsigyjant skrydžio bilietą arba organizuotos turistinės kelionės paketą. Pažymime, kad oro vežėjai judėjimo apribojimų turinčiais asmenimis taip pat laiko regėjimo, klausos ar protinę negalią turinčius asmenis. Tokiu būdu, judėjimo apribojimų turintys asmenys ar jų atstovai bei atstovai vaikų, keliausiančių be suaugusiųjų palydos, privalo apie tai informuoti oro vežėją arba kelionių organizatorių, kadangi saugumo tikslais viename orlaivyje gali skristi ne daugiau nei 2 keleiviai su judėjimo apribojimais ir 4 vaikai, keliaujantys be suaugusiųjų palydos. Atsiprašome, tačiau jei į konkretų skrydį bus parduoti 2 bilietai keleiviams su judėjimo apribojimais ir 4 vaikams, keliaujantiems be suaugusiųjų palydos, skrydžio bilieto ar organizuotos turistinės kelionės Jums parduoti negalėsime.
Asmens sveikatos būklė
Tam tikrais atvejais asmens psichinė, emocinė, fizinė ar kitokia medicininė būklė gali daryti neigiamą įtaką skrydžio metu tiek pačiam turistui, tiek kartu keliaujantiems asmenims (asmenys su spec. poreikiais, širdies stimuliatoriais, kvėpavimo aparatais, širdies ligomis, besiruošiantys operacijoms ir pan.). Todėl primygtinai rekomenduojame prieš įsigyjant skrydžio bilietą arba organizuotos turistinės kelionės paketą, pasitarti su medikais ir gauti jų leidimą ar rekomendacijas dėl kelionės, kartu įvertinant galimas rizikas jos metu. Neįspėjus apie sveikatos būklę ar galimas rizikas bei nesuderinus skrydžio su skrydį vykdančiu oro vežėju, turistas prisiima visas galimas tokio elgesio rizikas ir neigiamas pasekmes. Primename, kad pagal aviakompanijos „GetJet Airlines“ Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo sąlygas, vežėjas turi teisę atsisakyti keleivį vežti.
Dėmesio! Jei skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, Bendrąsias keleivių ir bagažo vežimo sąlygas prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Pavojingos ir/ar ypač pavojingos užkrečiamosios ligos
Atkreipiame Jūsų dėmesį, kad esant pavojingų ir/ar ypač pavojingų užkrečiamųjų ligų pavojui (COVID-19, virusinės žarnyno infekcijos ir kt.) pervežimo, apgyvendinimo bei kitų turizmo paslaugų teikėjai gali apriboti arba pakeisti teikiamų paslaugų pobūdį, formas bei apimtį, siekdami, visų pirma, apsaugoti turistus bei apsisaugoti patys. Pervežimo metu grupės nariai gali būti išskaidyti į skirtingas transporto priemones, gali būti neteikiamos atskiros paslaugos ar apribojamas jų teikimas viešbučiuose bei kitose apgyvendinimo vietose (spa, sporto, animacijos ir pan.), paslaugų teikėjai gali matuoti turistų temperatūrą, reikalauti dėvėti veido ar kitas apsaugos priemones, riboti ir kontroliuoti į renginius ar kitas teritorijas patenkančių žmonių srautus, taip pat nustatyti kitus saugumo reikalavimus, kurie turistams yra privalomi. Pažymėtina, kad turistai atvykę į priimančios valstybės viešbučius bei gaudami kitas turizmo paslaugas privalo šių nurodymų bei instrukcijų laikytis.
Taip pat rekomenduojame turistams, įsigijusiems medicininių išlaidų/kelionių draudimą/us, atidžiai susipažinti su atitinkamos draudimo kompanijos nustatytomis draudimo sąlygomis dėl medicininių ar kelionės sutrikimo išlaidų dėl užkrečiamųjų ligų padengimo, taip pat pasidomėti kitomis galimomis draudimo rūšimis. Be to, keliaujant į Europos Sąjungos šalis apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu rekomenduojama turėti su savimi Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK), kurią pateikus būtinoji medicinos pagalba suteikiama pagal toje šalyje nustatytas pagalbos apimtis ir už ją sumokama tos šalies teisės aktais nustatyta tvarka ir įkainiais (daugiau informacijos http://sam.lrv.lt/lt/naujienos/medicinos-pagalba-svetur-vieniems-apmokes-ligoniu-kasos-kitiems-privatus-draudimas).
Skiepai
Viena efektyviausių profilaktikos priemonių nuo užkrečiamųjų ligų – skiepai. Prieš vykdamas į kelionę, kiekvienas žmogus turėtų pasidomėti apie užkrečiamųjų ligų riziką ir galimas profilaktikos priemones. Pasiskiepijus, tik po tam tikro laiko susidaro pakankamas imunitetas. Šis laikotarpis priklauso nuo: kokios ligos skiepijama, kiek kartų reikia skiepyti, ar žmogus nuo šios ligos buvo skiepytas anksčiau. Todėl dėl skiepų į medikus reikia kreiptis likus 4-6 savaitėms iki kelionės. Skiepytis rekomenduojama atsižvelgiant į: kurią šalį keliaujama, kelionės trukmę, gyvenimo toje šalyje sąlygas, keliautojo amžių, sveikatos būklę, ankstesnius skiepijimus, skiepų kainą. Informaciją apie skiepus keliautojams ir profilaktinį skiepijimą, keliaujant į konkrečią valstybę, galite rasti interneto svetainėje https://nvsc.lrv.lt/lt/.
Sveikatos ir kitų rūšių draudimas
Prieš vykstant į kelionę neprivaloma, bet rekomenduojame įsigyti medicininių išlaidų draudimą. Prieš išvykstant į kelionę rekomenduojame išsamiai susipažinti su draudimo sąlygomis, išimtimis. Draudimo kompanijoje, kurioje įsigijote draudimą, sužinokite, kur reikia kreiptis įvykus draudiminiam įvykiui. Be to, mes rekomenduojame susipažinti ir su kitomis finansinių nuostolių draudimo rūšimis (neįvykusios kelionės draudimas, draudimas nuo nelaimingų atsitikimų, bagažo praradimo draudimas, paso draudimas ir pan.) bei jomis apsidrausti. Jei planuojate kelionės metu išbandyti ekstremalias pramogas, tuomet taip pat rekomenduojame pasirūpinti, kad draudimas galiotų ekstremalioms pramogoms.
Skrydžio laikai
Prieš kiekvieną kelionę būtinai pasitikslinkite skrydžio laikus. Vykdami iš Lietuvos, šią informaciją galite gauti Jums skrydžio bilietą pardavusioje kelionių agentūroje arba interneto svetainėse http://www.vilnius-airport.lt/lt/, www.teztour.lt. Pasitikslinti skrydžio laikus reikia ir grįžtant iš atostogų. Šią informaciją Jums suteiks TEZ TOUR atstovas arba ją galite rasti prie viešbučio registratūros esančiame informaciniame stende ar informaciniame segtuve. Kai kuriais atvejais (dėl meteorologinių sąlygų, neleidžiančių vykdyti atitinkamo skrydžio, netikėtai atsiradusių skrydžių saugos trūkumų ar streikų, turinčių įtakos skrydį vykdančio oro vežėjo veiklos vykdymui ir pan.) net ir skrydžio biliete nurodytas laikas gali būti pakeistas. Prašome sekti pakeitimus. Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, skrydžio laiką rekomenduojame pasitikslinti prieš skrydį (tiek prieš išvykstant į kelionę, tiek prieš grįžtant) reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje arba oro uosto, iš kurio vykdomas skrydis, tinklapyje.
Informaciją apie orlaivius galite rasti interneto svetainėje www.teztour.lt, pasirenkant Jūsų skrydį vykdančią aviakompaniją. Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, informacija apie orlaivius skelbiama reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Paprastai keleiviai į oro uostą turi atvykti likus 2 valandoms iki skrydžio tam, kad spėtų laiku užsiregistruoti ir atlikti visus pasienio, muitinės kontrolės formalumus.
Dėmesio! Jeigu gavote pranešimą apie išvykimo laiko pasikeitimą, skrydžio registracijai turite atvykti likus ne mažiau kaip 2 valandoms iki pradinio skrydžio laiko, jei pranešime nenurodyta kitaip.
Kelionių organizatorius „Tez Tour“ neatsako tuo atveju, jeigu turistas pavėluoja arba dėl savo kaltės neatvyksta į oro uostą.
Dėl tikslios informacijos apie būtiną atvykimo į oro uostą laiką prašome kreiptis į Jus aptarnaujančią kelionių agentūrą.
Nepasinaudojus reguliariųjų skrydžių bendrovės bilietu skrydžiui į priekį, automatiškai anuliuojamas bilietas skrydžiui atgal.
Įlaipinimas, patekimas į lėktuvą
Išvykstant į poilsio šalį ar grįžtant iš jos įlaipinimas/išlaipinimas į/iš lėktuvo galimas per galeriją („rankovę“) arba vežant autobusu. Rekomenduojame įvertinti šias aplinkybes ir pasirūpinti tinkama apranga, atsižvelgiant į oro sąlygas bei galimus temperatūrų skirtumus išvykimo ir atvykimo valstybėse.
Bagažas
Jei skrydžio biliete nėra nurodyta kitaip, kiekvienam keleiviui, vyresniam nei 2 metai, yra taikomos tokios nemokamai vežamo registruojamo bagažo normos skrydžiams iš Lietuvos Respublikos: skrendant ekonomine klase į Turkiją, Egiptą, Bulgariją, Graikiją, Italiją, Ispaniją (išskyrus Tenerifę) – 20 kg, į Madeirą, Tenerifę – 15 kg, į Austriją – 18 kg, į Jungtinius Arabų Emyratus – 23 kg. Jeigu keli asmenys vežasi daiktus viename bagaže, vienas bagažas negali viršyti 32 kg. Vaikai iki 2 m. amžiaus gali vežtis vieną registruojamą bagažą iki 10 kg. Taip pat leidžiama keleiviams nemokamai vežtis šiuos papildomus daiktus: kiekvienam keleiviui (išskyrus vaikus iki 2 metų amžiaus) leidžiama vežtis po 1 neregistruoto rankinio bagažo vienetą, kurio išmatavimai yra 55 cm x 40 cm x 20 cm ir kuris sveria ne daugiau kaip 5 kg (aviakompanija GetJet Airlines), 55 cm x 45 cm x 25 cm ir kuris sveria ne daugiau kaip 8 kg (aviakompanija Avion Express), 55 cm x 40 cm x 23 cm ir kuris sveria ne daugiau kaip 8 kg (aviakompanija Air Baltic) skrendant į Turkiją, Egiptą, Bulgariją, Graikiją, Italiją, Ispaniją, Madeirą, Jungtinius Arabų Emyratus ar Austriją, taip pat paltą, striukę ar švarką, skėtį, vaikščiojimo lazdą, vieną maišelį su neapmokestinamos prekybos prekėmis (duty free) bei kitus skrydį vykdančios aviakompanijos leidžiamus daiktus. Kūdikio sulankstomas vežimėlis arba automobilinė saugos kėdutė su aviakompanijomis “GetJet Airlines”, “Avion Express” ar “Air Baltic” vežamas nemokamai. Kūdikio sulankstomas vežimėlis arba automobilinė saugos kėdutė su aviakompanija “GetJet Airlines” vežamas nemokamai, jei vaiko amžius yra mažiau kaip 2 metai. Skrendant su aviakompanija “GetJet Airlines” ar “Avion Express”, kuomet vaiko amžius 2 ar daugiau metų, kūdikio sulankstomas vežimėlis arba automobilinė saugos kėdutė yra gabenama už papildomą mokestį.
Vežantis daugiau bagažo, nei leidžiama, reikia papildomai mokėti už kiekvieną viršsvorio kilogramą. Mokestis už viršsvorio kilogramą priklauso nuo aviakompanijos taisyklių ir skrydžio trukmės. Įkainiai yra skelbiami interneto svetainėje www.teztour.lt(pasirinkite Jūsų skrydį vykdančią aviakompaniją). Rekomenduojama keleiviams vežtis tik kelionei būtiniausius daiktus. Registruojamame bagaže neturėtų būti dužių daiktų, gendančių produktų, pinigų, juvelyrinių dirbinių, vertybinių popierių, komercinių ir asmens dokumentų ir pan. Į orlaivio saloną draudžiama įsinešti šaunamuosius ginklus, jų kopijas, durklus, peilius (tarp jų – ir suvenyrinius), manikiūro rinkinius, žirkles, kitus smailius ar aštriabriaunius ir pavojingus ar pavojingai atrodančius daiktus. Daugelį iš šių daiktų galima vežti orlaiviais kaip krovinį, jeigu jie įpakuoti pagal krovinių vežimo taisykles.
Dėmesio! Aviakompanijos Bendrosiose keleivių ir bagažo vežimo sąlygose gali būti nustačiusios draudimus atitinkamus daiktus vežti orlaivių salonuose, vežant juos tik registruojamame bagaže. Prašome įvertinti draudimus bei jų laikytis!
Atkreipiame dėmesį, jog nuo 2006 m. lapkričio 6 d. visuose ES ir Norvegijos, Islandijos bei Šveicarijos oro uostuose įsigaliojusias taisykles rankiniame bagaže leidžiama turėti tik nedidelius kiekius skysčių. Skysčiai turi būti atskiruose, ne didesniuose nei 100 mililitrų, induose. Šiuos indus turite įdėti į vieną permatomą ir užsegamą plastikinį, ne didesnį nei 1 litro, krepšelį; vienas krepšelis – vienam keleiviui. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėje www.teztour.lt – spauskite čia >>.
Kelionių organizatorius „Tez Tour“ neatsako už neregistruotą bagažą. Juo turi rūpintis pats keleivis.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdantis oro vežėjas yra reguliariųjų skrydžių bendrovė, leistinas nemokamo bagažo svoris priklauso nuo skrydį vykdančios aviakompanijos taisyklių ir yra nurodomas lėktuvo biliete arba kelionės dokumentuose. Daugiau informacijos apie registruotą bei rankinį bagažą rasite interneto svetainėje www.teztour.lt (pasirinkite Jūsų skrydį vykdančią aviakompaniją).
Sporto inventoriaus gabenimas
Dėmesio! Egipto viešbučiuose:
- draudžiama naudotis nuosavomis burlentėmis ir jėgos aitvarais (wind surfing ir kite surfing įranga) be licencijos;
- draudžiama laikyti nuosavas burlentes ir jėgos aitvarus viešbučio numeryje;
- nuosavas burlentes ir jėgos aitvarus galima laikyti tik Surfing centruose už papildomą mokestį.
Sporto inventorius, kuriam galioja specialios gabenimo orlaiviu sąlygos:
Sporto inventorius, kuriam galioja specialios gabenimo orlaiviu sąlygos:
- banglentė,
- jėgos aitvaras,
- nardymo įranga,
- dviratis,
- golfo reikmenys,
- meškerė.
Norint gabenti aukščiau nurodytą inventorių, Jūs turite apie tai informuoti kelionių agentūrą, o pastaroji turi iš anksto informuoti kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ aviacijos skyrių el. paštu avia@teztour.lt – apie norimų vežtis daiktų matmenis, kiekį ir gauti patvirtinimą. Visa gabenama įranga turi būti supakuota specialiuose krepšiuose/dėkluose. Dviračio, golfo reikmenų, šaudymo iš lanko ir žvejybos įrangos svoris neturi viršyti 20 kg, vežimėlio, balansinio dviratuko, paspirtuko ir kitos judėjimo priemonės svoris neturi viršyti 20 kg, slidinėjimo įranga neturi viršyti 8 kg, kito specialaus bagažo ir sporto įrangos svoris neturi viršyti 32 kg. Elektriniai paspirtukai nėra gabenami. Kūdikiui (keleiviui iki 2 metų amžiaus) slidinėjimo inventoriaus gabenimas negalimas. Tuo atveju, jei į nardymo įrangos komplektą įeina deguonies balionai, jie privalo būti tušti ir tinkamai supakuoti. Viršijus leistiną bagažo svorį, imamas mokestis už viršsvorį. Nei kelionių organizatorius, nei oro vežėjas neprisiima atsakomybės dėl valstybės (į kurią vykstama) oficialių institucijų ar tarnybų sprendimų ar veiksmų, susijusių su atitinkamos įrangos leidimu / neleidimu įvežti į šalį ir dėl to patirtų nuostolių.
Dėmesio! Norint transportuoti sporto inventorių, kuriam galioja specialios gabenimo orlaiviu sąlygos, pervežimų kryptimis oro uotas-viešbutis-oro uostas, prieš kelionę būtina užsakyti individualų pervežimą. Užsakius grupinį pervežimą (G), sportinis inventorius nebus pervežamas.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, keleivių ir bagažo vežimo sąlygas bei įkainius prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Naminių gyvūnų gabenimas
Norint pervežti naminius gyvūnus turi būti užtikrintos tam tikros sąlygos:
- gabenimui lėktuvu priimami tik naminiai gyvūnai, kurių bendra masė su specialia dėže yra ne didesnė kaip 8 kg, dėžės matmenys turi būti ne didesni kaip 48 cm x 32 cm x 29 cm;
- gyvūnai pervežami tik keleivių salone. Skrydžio metu draudžiama gyvūną išimti iš narvo;
- gyvūno šeimininkas privalo užtikrinti, kad pervežami gyvūnai – šunys, katės, naminiai paukščiai ir kiti gyvūnėliai – būtų tinkamai patalpinti į specialius tokiam pervežimui skirtus narvus;
- gyvūnai privalo turėti galiojančius sveikatos ir skiepų pažymėjimus, įvežimo į šalį leidimus ir kitus dokumentus, kurių reikalauja įvežimo ar tranzito šalys, bei be kurių gyvūnai nebus įleisti į atitinkamas šalis;
- specialios dėžės konstrukcija privalo būti pakankamai tvirta, kad gyvūnas neturėtų galimybės pabėgti. Dėžėje privalo būti specialus nepralaidus skysčiams padėklas gyvūno šlapimui surinkti. Dėžėje privalo būti tiek erdvės, kad gyvūnas be suvaržymų galėtų jos viduje judėti įvairiomis kryptimis. Jei dėžėje patalpinti keli gyvūnėliai, kiekvienas iš jų turi be suvaržymų judėti konteinerio viduje;
- nei kelionių organizatorius „Tez Tour“, nei faktinis oro vežėjas neprisiima atsakomybės dėl valstybės (į kurią ir iš kurios vykstama) oficialių institucijų ar tarnybų sprendimų ar veiksmų, susijusių su naminio gyvūno įleidimu / neįleidimu į šalį ir dėl to patirtų nuostolių;
- Vilniaus oro uosto tarnybos turi teisę savo nuožiūra neleisti registruoti bagažo (naminio gyvūno konteinerio), kaip leidžiamo įsinešti į orlaivio saloną;
- gyvūno šeimininkas pats pasirūpina gabenimui reikalingu konteineriu. Išsinuomoti narvą oro uoste galimybės nėra;
- gyvūno gabenimas apmokestinamas mokesčiu į vieną arba į abi puses. Mokestis mokamas kelionių agentūroje, kurioje įsigijama kelionė arba lėktuvo bilietas;
- kelionių organizatorius „Tez Tour“ ar faktinis oro vežėjas turi teisę atsisakyti gabenti naminį gyvūną be papildomų paaiškinimų.
Keleiviui pageidaujant gabenti naminį gyvūną, kelionių agentūros darbuotojai apie tai privalo informuoti kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ aviacijos skyrių el. paštu avia@teztour.lt – pateikdami gyvūno aprašymą bei nurodydami keleivių, gabenančių gyvūną, vardus, pavardes, reiso numerius, išvykimo / grįžimo datas ir užsakymo numerį. Informacija organizatoriui turi būti pateikta ne vėliau kaip 48 val. iki skrydžio.
Gyvūno gabenimas galimas tik gavus kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ raštišką atsakymą – patvirtinimą. Keleiviai, gabenantys gyvūną, privalo pasirašyti „Gyvūnų gabenimo kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ užsakomaisiais reisais taisykles“ ir sumokėti nustatytą mokestį.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, gyvūnų gabenimo sąlygas prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Draudimai įvežti gyvūną ar augalą (jo dalį arba gaminį iš jo) į Lietuvą ir ES
Lietuvai tapus ES nare, pasikeitė Prekybos laukiniais gyvūnais taisyklės, kuriomis reglamentuojamas gyvūnų, jų dalių ar gaminių iš jų įvežimas į Lietuvos Respubliką bei išvežimas iš jos (detaliau žr. Nykstančių laukinės faunos ir floros rūšių tarptautinės prekybos konvenciją, ET reglamentą dėl laukinės faunos ir floros rūšių apsaugos kontroliuojant jų prekybą).
Į Lietuvą ir kitas ES šalis draudžiama įvežti dramblio kaulą, bet kokius gaminius iš dramblio kaulo, šerių ir kitų šio gyvūno kaulo dalių; tradicinės Rytų medicinos (kinų, indų, tailandiečių ir kt.) preparatus, kurių sudėtyje nurodomi nykstančių rūšių laukiniai gyvūnai ir augalai; suvenyrus ir kitokius gaminius iš jūrinių vėžlių kiauto ar mėsos, pavyzdžiui, galanteriją ar konservus; didžiųjų laukinių kačių (tigrų, liūtų, leopardų, leopardų, europinių lūšių ir kitų), rudųjų lokių kailius ar kitus daiktus, pagamintus iš jų ar kitų šių gyvūnų kūno dalių. Kitus laukinius gyvūnus ar augalus, jų dalis ar gaminius galima įvežti / išvežti tik pateikiant CITES leidimą muitinės pareigūnui (net jeigu pirkinys įsigytas oficialioje prekybos vietoje). Leidimo nereikalaujama pateikti, kai įvežami / išvežami juodieji ikrai (ne daugiau kaip 250 g vienam asmeniui), Cactaceae spp. stiebai (iš kaktusų pagaminti muzikos instrumentai, vadinamieji barškučiai) (ne daugiau kaip 3 vienetai vienam asmeniui).
Jeigu gyvūnai, jų dalys ir gaminiai iš jų įvežami / išvežami pažeidžiant CITES konvencijos bei reglamento reikalavimus, jie gali būti sulaikomi, grąžinami į šalį, iš kurios buvo atvežti, arba konfiskuojami. Lietuvoje CITES leidimus išduoda Lietuvos Respublikos aplinkos apsaugos agentūra. Daugiau informacijos galite rasti interneto svetainėse: www.am.lt, www.muitine.lt, www.cites.org.
Oro vežėjo atsakomybė
Vežimas oru vykdomas vadovaujantis oro vežėjo taisyklėmis ir Pagrindinėmis vežimo oru sąlygomis, su kuriomis galite susipažinti interneto svetainės www.teztour.lt skyrelyje „Turistams/Svarbi informacija“. Prieš įsigyjant skrydžio bilietą, Jums suteikiama galimybė susipažinti su Pagrindinėmis vežimo oru sąlygomis rašytiniame dokumente ar kitoje patvarioje laikmenoje. Su skrydį vykdančio oro vežėjo taisyklėmis galite susipažinti interneto svetainės www.teztour.lt skyrelyje „Turistams/Svarbi informacija“ ir/arba oro vežėjo interneto svetainėje. Užsakomųjų reisų atvejais vežėjas skrydį vykdo pagal užsakomųjų skrydžių sutarties, sudarytos tarp oro vežėjo ir kelionių organizatoriaus "Tez Tour" sąlygas, o reguliariųjų reisų atvejais - pagal oro vežėjo taisykles ir sąlygas.
Bilietas yra negrąžinamas ir nekeičiamas.
Atsakomybė už keleivio ir bagažo pervežimą tenka skrydį vykdančiam oro vežėjui. Vežėjo atsakomybė ribojama 1999 m. Monrealyje pasirašyta konvencijoje dėl tam tikrų tarptautinio vežimo oru taisyklių suvienodinimo (toliau tekste, Konvencija) nustatytomis sumomis, nurodytomis Konvencijoje ir kituose pagrindinėse vežimo oru sąlygose minimose teisės aktuose bei keleivio biliete.
Pasiimti registruotą bagažą turi teisę tik bagažo identifikavimo kortelės turėtojas. Oro vežėjo taisyklėse gali būti nustatyta, jog keleiviui nepateikus bagažo identifikavimo kortelės, jo pretenzijos ir/ar prašymai nebus nagrinėjami. Jei bagažas yra pamestas, sunaikintas, sugadintas ar apgadintas vežant arba pristatomas su vėlavimu, turite nedelsiant kreiptis į atvykimo oro uosto prarasto bagažo skyrių (neišvykus iš oro uosto) (angl. Lost and Found Office), kurio darbuotojas užpildys bagažo vėlavimo ar sugadinto bagažo formą (angl. PIR – Porperty Irregularity Form). Jei bagažas yra pamestas, sunaikintas, sugadintas ar apgadintas vežant, pretenzijos pateikiamos vežėjui raštu ne vėliau kaip per 7 dienas nuo registruoto bagažo gavimo dienos arba nuo tos dienos, kai bagažas turėjo būti gautas. Jei bagažas pristatomas su pavėlavimu, pretenzijos pateikiamos vežėjui raštu ne vėliau kaip per 21 dieną nuo registruoto bagažo gavimo dienos. Kartu su pretenzija turite pateikti užpildytą PIR formą, įlaipinimo kortelę ir (ar) bilietą, bagažo indentifikavimo kortelę ir patirtą žalą įrodančius dokumentus. Daugiau informacijos rasite skrydį vykdančio oro vežėjo taisyklėse, su kuriomis galite susipažinti interneto svetainės www.teztour.lt skyrelyje „Turistams/Svarbi informacija“ ir/arba oro vežėjo interneto svetainėje.
Dėmesio! Pretenzijas dėl skrydžio atidėjimo, atšaukimo ar atsisakymo vežti, bagažo dingimo, sugadinimo ar vėlavimo, kai skrydį vykdantis oro vežėjas yra aviakompanija „Get Jet Airlines“, prašome pateikti el. paštu customer@getjet.aero arba užpildant pretenzijos formą https://getjet.aero/lt/keleivio-teis%C4%97s/bagazas/. Daugiau informacijos apie pretenzijų nagrinėjimo tvarką ir keleivių teises rasite https://getjet.aero/lt/bendra-informacija/pretenziju-pateikim-ir-nagrinejimo-tvarka/. Informaciją apie keleivių teises skrydžio atidėjimo, atšaukimo ir/ar atsisakymo vežti atveju rasite https://getjet.aero/lt/keleivio-teis%C4%97s/europos-parlamento-ir-tarybos-reglamentas-eb-nr-261-2004/.
Keleivis privalo laikytis oro vežėjo nustatytų elgesio orlaivyje taisyklių ir instrukcijų. Atkreipiame dėmesį į tai, kad oro vežėjas turi teisę atsisakyti priimti skristi keleivį, jei keleivio protinė ar fizinė būsena, įskaitant apsvaigimą nuo alkoholio ar narkotikų, gali kelti pavojų jam pačiam, kitiems keleiviams, įgulai ar turtui, taip pat kitais oro vežėjo taisyklėse nurodytais pagrindais. Pažymėtina tai, jog už elgesio orlaivyje taisyklių pažeidimus numatyta administracinė atsakomybė, o oro vežėjo ar kelionių organizatoriaus patirtus nuostolius privalo atlyginti žalą padaręs ar už ją atsakingas keleivis.
Pretenzijas dėl skrydžio atidėjimo, atšaukimo ar atsisakymo vežti, bagažo dingimo, sugadinimo ar vėlavimo, kai skrydį vykdantis oro vežėjas yra aviakompanija „Avion Express“, prašome pateikti pagal aviakompanijos parengtą elektroninį įrankį, esantį adresu: http://www.avionexpress.aero/contacts/.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, su oro vežėjo taisyklėmis prašome susipažinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Sutarties nutraukimas nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus
Turistams žinotina, kad kelionių organizatorius turi teisę nesurinkus minimalaus turistų skaičiaus, t.y. 144 keleivių lėktuve, pranešti turistui apie sutarties nutraukimą, ne vėliau kaip iki kelionės pradžios likus: a) 20 dienų, jeigu kelionės trukmė yra ilgesnė negu 6 dienos; b) 7 dienoms, jeigu kelionės trukmė yra ne trumpesnė negu 2 dienos ir ne ilgesnė negu 6 dienos; c) likus 48 valandoms, jeigu kelionės trukmė yra trumpesnė negu 2 dienos. Kelionių organizatoriui tinkamai ir laiku pranešus turistams apie sutarties nutraukimą ir grąžinus įmokėtus pinigus už kelionę, kelionių organizatorius neatsako už turistų patirtą žalą.
TEZ TOUR atstovai
Įsigiję kelionės paketą ar atskiras turizmo paslaugas visada galite susisiekti su TEZ TOUR atstovu jo suteiktu telefono numeriu arba bendruoju telefono numeriu, nurodytu kelionės dokumente ar interneto svetainėje www.teztour.lt. Tuo atveju, kai iš kelionių organizatoriaus yra įsigyta pervežimo oro uostas–viešbutis–oro uostas paslauga, atvykus į šalį, Jus pasitiks TEZ TOUR atstovai, palydės iki viešbučio, suteiks pirminę informaciją apie šalį, kurioje Jūs ilsėsitės. Informacinio susitikimo metu, kuris vyksta Jūsų viešbutyje, suteikiama daugiau informacijos apie šalį. Rekomenduojame susitikti su TEZ TOUR atstovu net ir tuo atveju, jei šalyje lankotės nebe pirmą kartą, tam, kad gautumėte daugiau informacijos ir išvengtumėte nesusipratimų viso poilsio metu. Išvykimo dieną TEZ TOUR atstovas palydės Jus iki oro uosto.
TEZ TOUR atstovai, pasitikę Jus šalyje, gali kalbėti lietuvių, rusų arba anglų kalbomis (dėl tikslesnės informacijos prašome teirautis užsakant kelionę). Papildoma rašytine forma pateikiama informacija poilsio šalyje gali būti rusų, anglų ar lietuvių kalbomis.
Subjektyvus viešbučių vertinimas ir viešbučių kategorijos
Kiekvienoje šalyje viešbučiai klasifikuojami pagal tos šalies nustatytus tam tikrus standartus bei kriterijus. Dažniausiai skiriamos penkios viešbučių kategorijos (žymima simboliais nuo vieno iki penkių). Vertinti gali tarptautinės, valstybinės ar vietos valdžios institucijos, turizmo komisijos, prekybos bendrovės, kelionių katalogų leidėjai, viešbučių savininkai (Aiškinamasis turizmo terminų žodynas, 2009, Vilnius).
Lietuvos Respublikos civilinio kodekso 6.748 str. 1 d. 1 punkto c papunktyje nurodoma, jog siūlydamas įsigyti savo teikiamas paslaugas, kelionių organizatorius iki organizuotos turistinės kelionės sutarties sudarymo privalo raštu popieriuje ar naudodamas kitą patvariąją laikmeną pateikti turistui aiškią, suprantamą ir neklaidinančią informaciją apie apgyvendinimo vietą, pagrindinius požymius ir, jei pagal atitinkamas priimančiosios valstybės taisykles yra nustatyta, informaciją apie turistinę kategoriją arba klasę. Tačiau ne visais atvejais viešbučiai bei kitos apgyvendinimo vietos turi oficialiai nustatytas kategorijas arba klases. Jeigu viešbutis arba kita apgyvendinimo vieta neturi oficialios kategorijos šalyje, kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ organizuotos turistinės kelionės sutartyje, interneto svetainėje ir/arba kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje nurodomas prierašas: „Viešbučio oficiali kategorija šalyje: viešbutis nekategorizuotas“.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje (prie kiekvieno viešbučio pavadinimo) viešbučių kategorijos papildomai žymimos geltono rutuliuko simboliu, tačiau šis žymėjimas nėra prilyginamas oficialiam viešbučio įvertinimui toje šalyje. Tai tik subjektyvus viešbučio vertinimas, kurį nustato pats viešbutis pagal šalies specifiką, viešbučio būklę, teritorijos dydį, teikiamų paslaugų kiekį ir kita.
Oficiali viešbučio kategorija šalyje organizuotos turistinės kelionės sutartyje, kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje ir/ar kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje esančiuose viešbučio aprašymuose, nurodoma prierašu „Viešbučio oficiali kategorija šalyje: 1/2/3/4/5 žvaigždutės“.
Pažymime, kad tos pačios kategorijos viešbučiai ne tik skirtingose šalyse, bet ir toje pačioje šalyje gali skirtis priklausomai nuo viešbučio būklės, viešbučio teritorijos dydžio, personalo paslaugumo, maitinimo pasirinkimo, teikiamų paslaugų spektro.
Prie viešbučio pavadinimo gali būti prierašas HV-1 (1st Class Holiday Village) ir HV-2 (2nd Class Holiday Village). Šio tipo apgyvendinimas gali turėti didesnę teritoriją su vasarnamiais ir / ar vilomis.
Prieš priimdami sprendimą įsigyti apgyvendinimo paslaugą konkrečiame viešbutyje, siekite gauti kuo daugiau informacijos apie viešbutį tiek tiesiogiai iš kelionių agentūros, kurioje įsigyjate kelionę, tiek iš kitų šaltinių – apgyvendinimo paslaugų portalų, poilsiautojų atsiliepimų, vertinimų internete, nuotraukų, viešbučio interneto svetainės ir t. t. Atkreipiame dėmesį į tai, jog kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje www.teztour.lt bei kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje esančios nuotraukos bei vaizdinė informacija gali skirtis nuo faktiškai užsakyto kambario (t.y. gali skirtis kambario apstatymas baldais, spalvinė gama ir / ar reali kambario būklė).
„Ekonominė klasė“ – tai, organizuotos turistinės kelionės sutartyje, internetinėje svetainėje arba kitoje kelionę aprašančioje medžiagoje „Ekonominės klasės viešbutis“ prierašu pažymėti viešbučiai. Šis žymėjimas paremtas kelionių organizatoriaus objektyviu vertinimu bei turistų atsiliepimais. Ekonominės klasės viešbučiuose galimas kambarių, kitų patalpų, baldų ir / arba inventoriaus nusidėvėjimas, žemesnis teikiamų paslaugų lygis, mažesnis jų kiekis, kuklesnis maisto pasirinkimas, vangesnis aptarnaujančio personalo darbas nei įprastai atitinkamą kategoriją turinčiuose viešbučiuose.
Informacija gali keistis
Su naujausia ir aktualiausia informacija apie viešbučius, teikiamas paslaugas, pramogas bei jų pasikeitimus prašome susipažinti kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje www.teztour.lt.
Paskutinės minutės kelionių pasiūlymai
Paskutinės minutės kelionių pasiūlymai – tai ekonomiškai patrauklūs pasiūlymai, kai kelionė įsigyjama likus iki išvykimo 21 dienai ar mažiau. Paskutinės minutės pasiūlymai yra paskutinių vietų išpardavimas, kuris negarantuoja plačiausios viešbučių pasiūlos bei žemiausios kainos. Jeigu esate nereiklus ir spontaniškas keliautojas, šie paskutinės minutės pasiūlymai kaip tik jums.
Apgyvendinimas
Atvykimo dieną poilsiautojai apgyvendinami viešbučio administracijos nuožiūra laisvuose užsakyto tipo numeriuose. Kambarius su langais į jūros pusę viešbučiai suteikia tik tuomet, kai turistas už tai sumoka nustatytą atskirą priemoką. Kitu atveju toks pageidavimas gali būti patenkintas tik esant galimybei (kaip ir kiti poilsiautojų pageidavimai – gyventi kaimyniniuose numeriuose, tam tikrame korpuse, aukšte ir pan.). Dažniausiai viešbučiai siūlo standartinius dviviečius, taip pat vienviečius numerius. Standartiniuose dviviečiuose numeriuose gali būti viena dvigulė lova arba dvi atskiros viengulės lovos.
Vienviečio numerio kaina asmeniui visuomet yra didesnė nei dviviečio numerio kaina vienam asmeniui. Dažniausiai vienviečiai numeriai pagal kvadratūrą būna mažesni nei dviviečiai numeriai. Asmuo, įsigijęs kelionės paketą su apgyvendinimu vienviečiame numeryje, gali būti apgyvendintas ir dviviečiame numeryje (jame gyvens tik jis vienas). Tokiu atveju tai nelaikoma sutarties sąlygų pažeidimu.
Taip pat daugelis viešbučių turi ir nestandartinių numerių, tačiau jų kaina visuomet būna aukštesnė nei standartinių. Tai gali būti apartamentai, Suite tipo numeriai, šeimyniniai numeriai, studijos ir vilos.
Įprastai viešbučiuose nėra standartinių triviečių ar keturviečių numerių. Turistui pageidaujant ir užsakius vietą trečiajam ar ketvirtajam asmeniui, standartiniame dviviečiame numeryje pastatoma papildoma sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kitos miegojimui skirtos priemonės. Papildomai pastatomos lovelės ar kitos miegojimui skirtos priemonės tipas parenkamas viešbučio administracijos nuožiūra.
Prieš nusprendžiant užsisakyti apgyvendinimo paslaugą su papildoma sulankstoma lova ar kita miegojimui skirta priemone, rekomenduojame įvertinti turisto (-ų) galimybes bei atsižvelgti į fizinius duomenis (pavyzdžiui, amžių, ūgį, svorį) praleisti poilsio laiką tokiomis sąlygomis. Pažymėtina, jog kambariai skirti mažesniam turistų skaičiui ir tik turistams pageidaujant jiems gali būti suteikiamos papildomos pristatomos sulankstomos lovos, sofos, sulankstomi foteliai-lovos ar kitos miegojimui skirtos priemonės. Už papildomą mokestį galima išsinuomoti lovelę kūdikiui (kai kurie viešbučiai mokesčio už jas neima).
Pensionai skiriasi nuo ekonominės kategorijos viešbučių dažniausiai tik kambarių skaičiumi ir daug paprastesniu apstatymu. Paprastai pensionuose nėra tradicinės registracijos ir aptarnaujantis personalas gali būti pasiekiamas tik darbo metu.
Villa – atskiras 1-6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su svetaine, miegamuoju (-aisiais) ir vonios kambariu. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Platesnį Villa apgyvendinimo aprašymą ir jai priklausančią infrastruktūrą bei papildomas paslaugas rasite www.teztour.lt viešbučio aprašyme.
Atkreipiame dėmesį, jog į daugelio viešbučių teritoriją yra draudžiama įsinešti mieste ar kur kitur pirktus maisto produktus bei gėrimus. Šių draudimų būtina laikytis. Viešbučio administracijai nusprendus turisto atžvilgiu dėl nurodytų draudimų nesilaikymo ar kitų pažeidimų taikyti atitinkamas poveikio priemones, kelionėių organizatorius už tai neatsako.
Kelionių organizatorius, esant svarbioms priežastims apie kurias nedelsiant informuojamas turistas, turi teisę apgyvendinti turistus kitame tos pačios arba aukštesnės kategorijos viešbutyje visai buvimo šalyje trukmei arba jos daliai. Toks turizmo paslaugos pakeitimas alternatyvia nelaikytinas turizmo paslaugų teikimo sutarties pažeidimu.
Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje www.teztour.lt pateikiamos nuorodos į kai kurių viešbučių interneto svetaines, tačiau informaciją šiose viešbučių svetainėse skelbia ir atnaujina viešbučio administracija. Kelionių organizatorius „Tez Tour“ neatsako už viešbučio ar kitose interneto svetainėse skelbiamą informaciją.
Kai kurių viešbučių, apartamentų ar studijų administracija prašo palikti nustatyto dydžio užstatą (kreditine kortele arba grynaisiais pinigais, priklausomai nuo viešbučio nustatytų taisyklių), kuris grąžinamas išvykimo dieną, jei nėra padaryta žalos viešbučio, apartamentų ar studijos inventoriui. Primename, kad pametus kambario raktą (kortelę) arba rankšluosčių kortelę, ar seifo raktus gali tekti sumokėti baudą iki 150 JAV dolerių, o išimtinais atvejais ir didesnę sumą. Baudos dydis priklauso nuo viešbučio taisyklių.
Aktualu žinoti, kad vietinės kurortų savivaldos institucijos bet kuriuo metu gali įvesti vadinamąją pagalvės, turisto ar kitą rinkliavą, kurią gali reikėti sumokėti vietoje, t. y. registracijos viešbutyje ar kitu metu. Šios rinkliavos ar kitų mokesčių sumokėjimas turistams yra privalomas.
Kelionių organizatorius „Tez Tour“ neatsako už vietinių savivaldos ar valstybinės valdžios institucijų priimtus sprendimus įvesti ar pakeisti rinkliavas ar kitus mokesčius.
Visų kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ siūlomų kambarių tipų kainas ir atsiskaitymo sąlygas galite rasti kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje www.teztour.lt. Išsamios informacijos apie kelionių kainas bei apmokėjimo sąlygas taip pat teiraukitės kelionių agentūrose.
Gyvūnai viešbučio teritorijoje
Norime atkreipti dėmesį, kad dauguma viešbučių yra gamtos prieglobstyje, todėl pasitaiko, kad į viešbučio teritoriją užklysta gyvūnai (šunys, katės, paukščiai, driežai ir t.t.). Taip pat tam tikrų vabzdžių ir/ar kitų gyvių didesnis paplitimas šalyje galimas dėl šalies šilto klimato. Iš anksto atsiprašome, jei tai sukeltų Jūsų nepasitenkinimą, tačiau tikimės supratimo, kad tie gyvūnai yra neišvengiama gamtos dalis. Kelionių organizatorius negalėdamas įtakoti gyvūnų patekimui į viešbučio teritoriją neprisiima už tai atsakomybės.
Viešbučio para
Viešbučio paros pradžia yra laikomas laikas nuo 14 iki 18 val., tai priklauso viešbučio administracijos nuožiūrai. Išvykdami apmokėti sąskaitas ir atlaisvinti viešbučio numerį Jūs turite iki 10–12 valandos. Tokia tvarka galioja nepriklausomai nuo to, kad Jūsų atvykimo į viešbutį laikas yra ankstesnis nei laikotarpis nuo 14 iki 18 val., o išvykimo iš jo vėlesnis nei nuo 10 iki 12 val. Jei yra galimybė, išvykimo iš numerio laikas gali būti pratęstas, tačiau už tai įprastai turistui savarankiškai reikia sumokėti viešbučio administracijos nustatytą papildomą mokestį.
Pervežimo paslauga
Turistams, užsisakiusiems pervežimo paslaugą oro uostas - viešbutis ir/arba viešbutis - oro uostas, kelionių organizatorius „Tez Tour“ organizuoja turistų nuvežimą iš oro uosto į viešbutį atvykimo dieną ir/arba - iš viešbučio į oro uostą išvykimo dieną. Vėliausiai dieną prieš skrydį privalu pasitikslinti išvykimo iš viešbučio laiką, kurį rasite viešbučio informaciniame segtuve, informacinėje lentoje arba kitame TEZ TOUR atstovo nurodytame informacijos šaltinyje. Taip dieną prieš skrydį, vakare, į Sutartyje nurodytą numerį gausite sms pranešimą su išvykimo laiku. Neradus pranešimo apie išvykimo laiką, nedelsiant susisiekite su TEZ TOUR atstovu. Atkreipiame dėmesį, kad dėl kai kurių viešbučių lokacijos transporto priemonė ne visada gali privažiuoti prie visų kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ siūlomų viešbučių ar apartamentų. Tokiu atveju turistai atvežami/paimami iki tam tikros vietos ir kelis šimtus metrų iki/nuo apgyvendinimo vietos gali tekti eiti pėsčiomis. Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad galima pasirinkti pervežimo tipą. Tuo atveju kelionės dokumentuose nurodomas pasirinkto pervežimo oro uostas – viešbutis, viešbutis – oro uostas sutrumpinimas: G – grupės turistų pervežimas autobusu pagal nustatytą maršrutą (viešbučių skaičius neribojamas, pervežimo trukmė įprastai yra ilgesnė nei individualaus pervežimo); I – kelių ar grupės turistų pervežimas mini autobusu, autobusu ar lengvuoju automobiliu į 1-2 viešbučius (gali būti vykdomas be lydinčio asmens); VIP – individualus pervežimas pasirinkta transporto priemone tiesiai į viešbutį.
Dėmesio! Norint transportuoti sporto inventorių, kuriam galioja specialios gabenimo orlaiviu sąlygos, pervežimų kryptimis oro uotas-viešbutis-oro uostas, prieš kelionę būtina užsakyti individualų pervežimą. Užsakius grupinį pervežimą (G), sportinis inventorius nebus pervežamas.
Maitinimas
Viešbučiuose galimi šie maitinimo tipai:
RO (Room Only) – be maitinimo.
BB (Bed & Breakfast) – pusryčiai, arbata, kava, vanduo – nemokamai.
HB (Half Board) – pusryčiai ir vakarienė, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai) pusryčių metu. Vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį.
HB+ (Half Board Plus) – pusryčiai ir vakarienė. Viešbutis savo nuožiūra gali teikti tam tikras papildomas paslaugas arba nuolaidas. Dažniausiai vietinės gamybos alkoholiniai ir gaivieji gėrimai pusryčių ir vakarienės metu – nemokamai.
FB (Full Board) – pusryčiai, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai) pietūs ir vakarienė. Pietų ir vakarienės metu visi gėrimai už papildomą mokestį.
FB+ (Full Board Plus) – pusryčiai, nemokami gėrimai: kava, arbata (arba kiti viešbučio administracijos siūlomi gaivieji gėrimai), pietūs ir vakarienė. Viešbutis savo nuožiūra gali teikti tam tikras papildomas paslaugas arba nuolaidas. Gėrimai pietų ir vakarienės metu (dažniausiai – alus, vynas, vanduo).
SOFT AI – pusryčiai, pietūs, vakarienė ir viešbučio administracijos nuožiūra nustatytu laiku parinkti gėrimai.
AI (All Inclusive) – viskas įskaičiuota: pusryčiai, pietūs ir vakarienė, alkoholiniai ir gaivieji vietinės gamybos gėrimai (dažniausiai nuo 10 val. iki 22 val.). Kuriuose viešbučio baruose galima užsisakyti alkoholinių gėrimų, nustato viešbučio administracija savo nuožiūra. Kai kuriuose viešbučiuose kava, ledai, šviežiai spaustos sultys gali būti už papildomą mokestį.
UAI (Ultra All Inclusive), AI+ (All Inclusive Plus), SAI (Superior All Inclusive), EXTAI (Extended All Inclusive), ELGAI (Elegance All Inclusive), VIPAI (VIP All Inclusive), FSAI (Fame Style All Inclusive), DAI (Deluxe All Inclusive), AEAI (All Exclusive, All Inclusive), HEAI (High Exclusive, High Inclusive), HCAI (High Class All Inclusive). Tai maitinimo sistema, kai papildomai prie sistemos AI (All Inclusive) poilsiautojai gali gauti kai kuriuos, viešbučio administracijos nustatytus, užsienio gamybos alkoholinius bei gaiviuosius gėrimus ir / arba papildomas paslaugas.
Pastaba: Kiekvienas viešbutis, teikiantis AI (All Inclusive), UAI (Ultra All Inclusive), AI+ (All Inclusive Plus), SAI (Superior All Inclusive), EXTAI (Extended All Inclusive), ELGAI (Elegance All Inclusive), VIPAI (VIP All Inclusive), FSAI (Fame Style All Inclusive), DAI (Deluxe All Inclusive), AEAI (All Exclusive, All Inclusive), HEAI (High Exclusive, High Inclusive), HCAI (High Class All Inclusive) paslaugas, pats savarankiškai sprendžia, kokios paslaugos į tai įeina. Dėl viešbučio teikiamų paslaugų tikslaus aprašo prašome kreiptis į viešbučio administraciją.
Pagal sistemas (All Inclusive), UAI (Ultra All Inclusive), AI+ (All Inclusive Plus), SAI (Superior All Inclusive), EXTAI (Extended All Inclusive), ELGAI (Elegance All Inclusive), VIPAI (VIP All Inclusive), FSAI (Fame Style All Inclusive), DAI (Deluxe All Inclusive), AEAI (All Exclusive, All Inclusive), HEAI (High Exclusive, High Inclusive), HCAI (High Class All Inclusive)visi gėrimai patiekiami tik kiekiais, skirtais vienkartiniam vartojimui (stiklinėse). Jei norima su savimi pasiimti butelį vyno ar pan., reikia sumokėti papildomai.
Įprastai pusryčiai, pietūs ir vakarienė yra patiekiami švediško stalo (angl. buffet) principu, o kartais gali būti patiekiama ir a la carte arba porcijomis.
Švediškas stalas – tai maisto (dažnai ir gėrimų) pateikimo būdas, kai svečiai patys įsideda maistą, įsipila šaltus ir karštus gėrimus. Paprastai stalas statomas prie sienos arba patalpos viduryje, kad prie jo vienu metu galėtų prieiti daugiau svečių. Švediško stalo etiketas leidžia nesilaikyti patiekalų valgymo eiliškumo, tačiau reikėtų įsidėti tiek, kiek suvalgai. Priklausomai nuo gyventojų skaičiaus viešbutyje (dažniausiai sezono pradžioje bei pabaigoje), švediškas stalas gali būti pakeistas kitu aptarnavimo būdu, pvz., maistas gali būti dalijamas porcijomis.
A la carte – maisto pasirinkimas restorane pagal pateiktą valgiaraštį. Dažniausiai viešbučiuose, turinčiuose a la carte restoranus, vakarienei vietą reikia užsisakyti iš anksto (bent prieš 1 dieną). Laikotarpį, prieš kurį būtina užsisakyti vietą, nustato viešbučio administracija. Pagal viešbučio administracijos nustatytas taisykles, a la carte restorane maitinimas gali būti įskaičiuotas į kainą (pvz., viena vakarienė viešnagės viešbutyje metu) arba už papildomą mokestį.
Maitinimo suteikimo tvarką bei valgiaraštį nustato viešbučio administracija. Jeigu iš viešbučio išvykstate anksti rytą arba grįžtate vėlai vakare, dėl ankstyvų pusryčių ar vėlyvos vakarienės maisto prekių paruošimo (atskirais atvejais – už papildomą mokestį) prašome kreiptis tiesiogiai į viešbučio administraciją. Jų paruošimo tvarka bei valgiaraštis nustatoma viešbučio administracijos nuožiūra.
Šventinės vakarienės
Šv. Kalėdų bei Naujųjų Metų progomis viešbučiai įprastai ruošia šventines vakarienes, kurių metu gali būti rengiama ir speciali pramoginė programa. Už šias vakarienes paprastai imamas papildomas mokestis, kurį nustato viešbučio administracija. Kainas kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ pateikia pastabose kaip priemoką, kuri nėra įskaičiuota į kelionės paketo kainą, pateikiamą kainų lentelėje. Šventinės vakarienės gali būti privalomos arba pasirenkamos pagal pageidavimą. Viešbučio administracija taip pat gali nustatyti, kad šventinė vakarienė yra privaloma konkrečiu laikotarpiu (pvz., Naujųjų Metų vakarienė), tokiu atveju apgyvendinimo paslaugos be šventinės vakarienės negalėsime Jums parduoti.
Maitinimas lėktuve
Skrydžių į Egiptą metu maitinimas orlaiviuose į kainą neįskaičiuotas – užkandžius, gėrimus ir pan. galite užsakyti papildomai iš orlaivio meniu. Tačiau, Jūsų patogumui, mūsų partneriai paruošė specialų išankstinio užsakymo meniu. Pasirinktus komplektus, Jūsų kelionių agentas gali užsakyti jau rezervuodamas kelionę. Kainoraštį galite rasti interneto svetainėje www.teztour.lt.
Dėmesio! Jeigu skrydį vykdo reguliariųjų skrydžių bendrovė, informaciją apie maitinimą lėktuve prašome pasitikslinti reguliariųjų skrydžių bendrovės interneto svetainėje.
Gydytojo paslaugos
Vykstant į kelionę rekomenduojama draustis sveikatos draudimu bei atidžiai susipažinti su draudimo polise pateiktomis taisyklėmis. Nutikus draudiminiam įvykiui, skambinkite telefonais, kurie nurodyti Jūsų draudimo polise. Apie tai informuokite ir TEZ TOUR atstovą. Jeigu kreipsitės į viešbučio registratūrą, būtina žinoti, kad viešbučio gydytojo paslaugos – mokamos. Atgauti pinigus iš draudimo kompanijos galėsite tik tuo atveju, jei pasiimsite visus gydytojo už suteiktas paslaugas išduotus išrašus ir kitus dokumentus (sąlygos nurodomos draudimo polise) – mokėjimo kvitą, ligos diagnozės išrašą, patvirtintą gydytojo antspaudu, parašu bei parašytą ant firminio gydytojo kabineto blanko ir/ar kitus draudimo bendrovės nurodytus dokumentus.
Rekomendacijos dėl saugumo priemonių kelionės metu
Visiems turistams rekomenduojame kelionės metu imtis visų būtinų saugumo priemonių savo turto apsaugojimui nuo vagysčių – kelionės metu būti budriems ir atidiems ir, be kita ko, drausti savo kelionę, taip pat ir įsigyjant bagažo draudimą. Turistams, gyvenantiems viešbučiuose, rekomenduojame naudotis viešbučio numeryje arba registratūroje esančiais seifais. Visus vertingus daiktus, dokumentus bei pinigus rekomenduotina laikyti išimtinai seife, nes įprastai nei viešbučio administracija, nei kelionių organizatorius neatsako už kambaryje paliktus daiktus. Seifai gali būti nemokami arba už papildomą mokestį. Viešbutyje nesant seifų, rekomenduojame vertingų daiktų, dokumentų bei pinigų nepalikti kambaryje ir laikyti juos prie savęs. Išeinant iš viešbučio kambario bei nakties metu rekomenduojame užrakinti duris bei uždaryti langus/balkoną, ypatingai jeigu Jums suteiktas kambarys yra pirmame viešbučio aukšte. Turistams, vykstantiems į ekskursijas, rekomenduojame nepalikti autobuse savo daiktų, nes įprastai nei pervežimą vykdantis subjektas, nei kelionių organizatorius neatsako už autobuse be priežiūros paliktus daiktus. Ekskursijų metu prašome vertingus daiktus, dokumentus bei pinigus laikyti prie savęs, atidžiai juos saugoti, ypač didelio susibūrimo vietose, nepalikti daiktų be priežiūros. Įvykus vagystei, prašome nedelsiant apie tai pranešti kelionių organizatoriaus atstovui, draudimo kompanijai draudimo polise nurodytu telefono numeriu (jeigu esate apsidraudę) bei kreiptis į policiją.
Mini baras
Viešbučių numeriuose dažnai būna mini baras, kuris užpildomas įvairiais gaiviaisiais ir alkoholiniais gėrimais bei užkandžiais (traškučiais, riešutais, šokoladukais ir kt.). Dažniausiai visa tai yra už papildomą mokestį. Gėrimų ir užkandžių kainyną galima rasti šalia mini baro. Žemesnės kategorijos viešbučiuose mini šaldytuvas gali būti užpildomas tik pageidaujant poilsiautojui arba tik atvykimo dieną. Neretai žemesnės kategorijos viešbučiai mini barą užpildo gėrimais tik poilsiautojui paprašius registratūroje arba jame būna tik mineralinis vanduo ir / arba gaivieji gėrimai. Vidutinės kategorijos viešbučiai kambariuose įrengia ir tuščius mini barus, kurie gali būti naudojami kaip šaldytuvai (nepažeidžiant viešbučių vidaus taisyklių). Už mini baro paslaugas paprastai atsiskaitoma išsiregistruojant iš viešbučio. Detalesnę informaciją apie mini barą viešbutyje galite rasti viešbučio aprašyme kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje.
Oro kondicionieriai
Viešbučiuose oro kondicionieriai būna dviejų tipų: centrinis arba individualus. Centrinis oro kondicionierius valdomas viešbučio administracijos nuožiūra, dažniausiai jis gali veikti tik tam tikromis valandomis arba gali būti įjungiamas kelis kartus per parą. Žmonėms, kurie sunkiai pakelia karštį, tokio kondicionavimo gali ir nepakakti. Individualų oro kondicionierių kiekvienas poilsiautojas kambaryje gali reguliuoti savo nuožiūra. Poilsiautojams išėjus iš kambario, kondicionieriai dažniausiai automatiškai išsijungia.
Visų tipų kondicionieriai viešbučiuose veikia pagal viešbučio administracijos nustatytą grafiką, priklausomai nuo oro sąlygų ir kitų objektyvių priežasčių. Kiekvienas viešbutis savo nuožiūra nustato ir jų veikimo sezono pradžią, ir pabaigą. Rekomenduojame įvertinti šias aplinkybes prieš pasirinkant konkretų viešbutį.
Elektros srovė
Įprastai viešbučiuose būna 220 V elektros įtampa, tačiau gali pasitaikyti ir 125 V. Dažniausiai tai nurodoma instrukcijoje vonioje.
Vanduo
Nerekomenduojama gerti vandens iš vandentiekio (tai gali būti pavojinga). Geriamojo vandens galite nusipirkti bet kurioje parduotuvėje ar viešbutyje. Valyti dantis bei plauti vaisius taip pat rekomenduojama parduotuvėje ar viešbutyje pirktu vandeniu. Nepatariama pirkti pilstomų gaiviųjų gėrimų bei gėrimų iš gatvės prekeivių.
Triukšmas
Kai kurie kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ siūlomi viešbučiai yra triukšmingose kurortų vietose, netoli naktinių klubų ir diskotekų, judrių gatvių, miestų centrų. Už triukšmą ne viešbučio teritorijoje viešbučio administracija neatsako. Todėl norintiems ramaus poilsio, renkantis viešbutį, rekomenduojame atkreipti dėmesį, kokioje vietoje jis yra. Taip pat, siekdami tinkamai užtikrinti Jūsų poreikius, siūlome tiksliai savo pageidavimus išreikšti Jus aptarnaujančios kelionių agentūros atstovams prieš renkantis kelionę.
Kai kuriose gyvenamosiose zonose gali vykti statybos darbai, kurių eiga priklauso ne nuo kelionių organizatoriaus ar Jūsų pasirinkto viešbučio administracijos, bet nuo municipaliteto, verslo subjektų ir kt. Dėl tokių statybų, jų keliamo triukšmo ir nepatogumų nei kelionių organizatorius, nei viešbučio administracija neatsako.
Baseinas
Viešbučiuose būna įrengti atvirieji ir / arba uždarieji baseinai. Baseinuose leidžiama maudytis tik šviesiu paros metu arba viešbučio nustatytomis valandomis. Uždarųjų / atvirųjų baseinų šildymo tvarka ir laikas, atsižvelgiant į sezono pradžią ir pabaigą, priklauso viešbučio administracijos nuožiūrai.
Paslaugos viešbučiuose sezono pradžioje ir pabaigoje
Priklausomai nuo oro sąlygų kurorte bei gyventojų skaičiaus viešbutyje, sezono pradžioje (spalio-lapkričio mėn.) bei pabaigoje (kovo-gegužės mėn.) viešbučių teritorijose gali būti neteikiamos kai kurios paslaugos, pvz., gali neveikti atvirieji baseinai ar nebūti papildomai pašildomo vandens, neveikti kai kurie lauko restoranai, barai bei kavinės, vandens kalneliai, gali vykti paplūdimio tvarkymo darbai, nevykti pramoginiai renginiai po atviru dangumi ir pan. Siūlomų paslaugų spektrą, trukmę bei laiką nustato viešbučių administracija (savo nuožiūra). Taip pat viešbučių administracija pasilieka teisę savo nuožiūra keisti sutartyje numatytas sezono pradžios / pabaigos datas, mokamų / nemokamų paslaugų apimtį ir/ar paankstinti viešbučio uždarymo datą jau turistams būnant kelionėje.
Pretenzijos
Kelionės metu kilus konfliktui ar atsiradus nepasitenkinimui dėl tarp šalių pasirašytos sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo, pretenzijos be nepagrįsto delsimo raštu ar patvarioje laikmenoje turi būti pareiškiamos kelionės vadovui, kelionių organizatoriaus vietiniam atstovui, kontaktiniam centui ar kitai tarnybai, o jei šių nėra,- kelionių organizatoriui, siunčiant registruotu laišku į kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ biurą Vilniuje arba el. paštu info@teztour.lt.
Kontaktinio centro kontaktinius duomenis galite rasti kelionės dokumentuose bei kelionių organizatoriaus interneto svetainėje www.teztour.lt skyrelyje „Kelionių kryptys/Egiptas/Skubi pagalba“.
Kartu su pretenzija pateikite kelionės dokumentų ir organizuotos turistinės kelionės sutarties kopijas ir kitus turimus dokumentus ir / ar įrodinėjimo priemones, pagrindžiančias pretenzijos pagrįstumą. Jei pretenzija pateikiama el. paštu, pretenzijoje turi būti nurodyta pretenziją teikiančio asmens (-ų) kontaktinė informacija, be to, pretenzija turi būti pasirašyta ir nuskenuota arba patvirtinta elektroniniu parašu. Elektroniniame laiške turi būti prisegti turimi priedai. Kelionių organizatoriui gavus pretenziją, tačiau su formos ar turinio trūkumais,- nepasirašytą, paduotą neįgalioto asmens, nepridėjus poziciją pagrindžiančių įrodinėjimo priemonių ar pan., kelionių organizatorius turi teisę paprašyti turistų pateikti pretenzijos išnagrinėjimui reikalingas įrodinėjimo priemones arba ištaisyti kitus trūkumus. Esant tokiai situacijai, terminas motyvuoto rašytinio atsakymo pateikimui skaičiuojamas nuo nurodytų dokumentų ir/arba formos trūkumų ištaisymo gavimo dienos. Kelionių organizatorius privalo raštu arba elektroniniu paštu atsakyti į pretenzijas per 14 kalendorinių dienų nuo pretenzijų gavimo dienos. Kelionių organizatorius turi teisę pratęsti pretenzijos nagrinėjimo terminą, bet ne ilgiau kaip 14 dienų, jei dėl objektyvių priežasčių negali pateikti motyvuoto rašytinio atsakymo į pretenziją, kadangi nėra gavęs pagrįstam rašytiniam atsakymui reikalingos faktinių paslaugų teikėjų ar trečiųjų asmenų pozicijos ir/ar įrodinėjimo priemonių. Apie tai turistai informuojami patvariosios laikmenos forma. Tik laikantis nustatytos tvarkos galima operatyviai ir konstruktyviai išspręsti ir pašalinti iškilusias problemas.
Kelionių organizatorius „Tez Tour“ neprisiima atsakomybės dėl force majeure ir kitų ypatingų aplinkybių, kurių pasekmių kelionėje nebuvo galima išvengti.
Dėmesio! Pretenzijas dėl skrydžio atidėjimo, atšaukimo ar atsisakymo vežti, bagažo dingimo, sugadinimo ar vėlavimo, kai skrydį vykdantis vežėjas yra aviakompanija „GetJet Airlines“, prašome pateikti paštu info@getjet.aero
Ginčai dėl sutarties netinkamo vykdymo ar nevykdymo ne teisme nagrinėjami Lietuvos Respublikos vartotojų teisių apsaugos įstatymo nustatyta tvarka Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje, adresu Vilniaus g. 25, 01402 Vilnius, el. p. tarnyba@vvtat.lt, faks. (8 5) 279 1466, interneto svetainė www.vvtat.lt. Elektroniniu būdu prašymą galima pateikti per EGS platformą http://ec.europa.eu/odr/. Turisto kreipimasis į vartojimo ginčus nagrinėjančią instituciją neatima iš turisto teisės kreiptis į bendrosios kompetencijos teismą Lietuvos Respublikos civilinio proceso kodekso nustatyta tvarka su prašymu nagrinėti ginčą iš esmės.
Daugiau informacijos
Prieš išvykdami į užsienio valstybes, daugiau informacijos, rekomendacinio pobūdžio patarimų apie pasirinktą šalį galite rasti https://keliauk.urm.lt. Sužinoti valstybių valiutų kursus bei paskaičiuoti jų santykį galite interneto svetainėje www.lb.lt.
TEZ TOUR atstovai informacinio susitikimo metu pasiūlys ekskursijas, parduodamas toje šalyje. Taip pat suteiks visą aktualią informaciją apie ekskursijų trukmę, programą, kainas. Visas ekskursijas organizuoja TEZ TOUR EGYPT ar kitas jo įgaliotas savarankiškas juridinis asmuo. Kelionių organizatorius „Tez Tour“ turistinių ekskursijų užsienyje neorganizuoja ir už jų eigą neatsako.
Įsigyjant ekskursijas iš kitų subjektų (pavyzdžiui, vietinių agentūrų), siūlome turistams aktyviai domėtis ir būti atidiems pasirenkant ekskursijas bei jas teikiančius subjektus.
Atstumas iki jūros
Paprastai atstumas iki paplūdimio nusakomas metrais. Atstumas skaičiuojamas nuo artimiausio viešbučio teritorijos taško iki jūros (gali būti, kad pvz., nuo vieno viešbučio korpuso reikės paėjėti 100 metrų, nuo kito – 500 metrų ir daugiau). Pažymėtina, kad dėl infrastruktūros vystymo bei statybų kurortuose gali keistis atstumai iki paplūdimio, miesto centro, oro uosto ar kitų objektų.
Ant jūros kranto
Viešbučio, esančio ant jūros kranto, teritorija dažniausiai yra neatskirta nuo paplūdimio, bet pažymėtina, kad galimi atvejai, kai tarp viešbučio teritorijos ir paplūdimio yra promenada. Galimi atvejai, kai viešbutis įsikūręs ant jūros kranto, tačiau dalis teritorijos arba kai kurie korpusai yra per kelią nuo paplūdimio arba pirmoje linijoje. Taip pat viešbučiai, esantys ant jūros kranto, nebūtinai turės ir paplūdimį šalia viešbučio, kadangi gali būti, kad viešbutis įkurtas ant jūros kranto, tačiau ant uolos, prie kurios nėra paplūdimio. Į iškilusius papildomus klausimus Jums padės atsakyti Jus aptarnaujanti kelionių agentūra.
Pirma linija (nuo paplūdimio)
Šis statusas nusako, kad tarp paplūdimio ir viešbučio nėra kitų pastatų, bet gali būti kelias. Galimi atvejai, kai viešbutis įsikūręs pirmoje linijoje, tačiau dalis viešbučio teritorijos arba kai kurie korpusai įsikūrę ne ant jūros kranto (pavyzdžiui, per kelią nuo pagrindinio viešbučio korpuso). Į iškilusius papildomus klausimus Jums padės atsakyti Jus aptarnaujanti kelionių agentūra.
Antra linija (nuo paplūdimio)
Antroje linijoje esantys viešbučiai – tai viešbučiai, kuriuos nuo paplūdimio gali skirti ne vienas kelias ar pastatas, tačiau savo privalumais viešbučiai nebūtinai nusileidžia pirmoje linijoje esantiems viešbučiams. Daugelis aukštesnės kategorijos viešbučių, esančių pirmoje linijoje, turi savo „filialą“ antroje linijoje. Tokiu atveju poilsiautojai, atostogaujantys antroje linijoje nuo jūros esančiame viešbutyje, kartais gali naudotis visa pirmoje linijoje esančio viešbučio infrastruktūra.
Miesto / privatus paplūdimys
Paplūdimys – patogus ilsėtis, maudytis smėlio (žvyro, žvirgždo ar kriauklelių) ruožas aukščiau atbrado nuolaidžiame jūros, ežero ar upės krante (Aiškinamasis turizmo terminų žodynas, 2009, Vilnius). Priklausomai nuo dislokacijos, paplūdimys gali būti ir akmenuotas arba dirbtinai suformuotas, pvz., pantonas. Kokio tipo paplūdimys yra prie viešbučio, nurodoma konkretaus viešbučio aprašyme kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ interneto svetainėje www.teztour.lt. Taip pat skiriami miesto ir privatūs paplūdimiai. Miesto paplūdimiu gali naudotis visi norintys: turistai ir vietiniai gyventojai. Jie taip pat prižiūrimi, juose veikia barai ir restoranai, tačiau už gultus, paplūdimio rankšluosčius ir skėčius reikia mokėti papildomai. Tiesa, kartais viešbučių savininkai moka už savo turistus, tada paplūdimio paslaugų kaina įskaičiuojama į gyvenimo šiame viešbutyje kainą. Kadangi šie paplūdimiai priklauso miestui, juose tvarką palaiko ir prižiūri ne viešbučio tarnautojai, o municipaliteto darbuotojai. Miesto municipalitetas taip pat gali nustatyti ir miesto paplūdimių lankymo tvarką bei taisykles (pavyzdžiui, ne sezono laikotarpiu miesto paplūdimiai gali būti netvarkomi ir juose nebudi prižiūrėtojai). Nei kelionių organizatorius, nei viešbučio administracija neatsako už šių viešųjų paplūdimių tvarką.
Privatus paplūdimys – tai viešbučio savininko išpirkta (ar nuomojama) ir savo nuožiūra įrengta turistams paplūdimio juostos dalis. Čia už gultus ir skėčius įprastai mokėti nereikia, tačiau viešbučio administracija gali nustatyti ir kitokią įrangos naudojimosi tvarką.
Taip pat atkreipiame dėmesį į tai, kad nepriklausomai nuo to ar paplūdimys miesto ar privatus, jūros dugnas gali būti akmenuotas, o joje gali gyventi jūros ežiai, medūzos ir kiti organizmai, todėl rekomenduojame turėti specialią avalynę, skirtą maudymuisi.
Vaikų klubas
Viešbutyje dirbanti komanda nuo ryto iki vakaro organizuoja vaikams konkursus, žaidimus, varžybas ir ugdymo programas. Įprastai vaikų klubai veikia nuo 10 val. iki 18 val., vėliau vaikai kviečiami į kino salę pasižiūrėti animacinių filmų arba pašokti vaikų diskotekoje. Jei vaikas nuspręs palikti pasilinksminimo vietą, jis bus nuvestas pas tėvus. Vaikų klubai veikia ištisą sezoną, tačiau 3–4 žvaigždučių viešbučiai juos gali organizuoti tik skaitlingojo sezono metu (liepą – rugpjūtį). Kartais už vaikų klubą tenka mokėti papildomai. Įprastas į klubą priimamų vaikų amžius – nuo 4 iki 12 metų, tačiau kai kurie viešbučiai nustato kitokias amžiaus grupes: nuo 4 iki 10 metų arba nuo 6 iki 12 metų. Atskiri viešbučiai vaikų klubus skirsto į dvi arba tris amžiaus grupes, pavyzdžiui, nuo 3 iki 6 metų, nuo 7 iki 10 metų ir nuo 11 iki 14 metų, ir tada sudaro programas, kurios būtų įdomios kiekvienai amžiaus grupei. Amžiaus ribos nustatytos tam, kad būtų aiškesnės programos. Problemų gali kilti su visiškai mažais vaikais, kurie greitai pavargsta. Tokiais atvejais „animatoriai“ pataria užsisakyti auklės paslaugas. Auklės paslaugos užsakomos pagal atskirą pageidavimą už papildomą mokestį. Personalas, dirbantis vaikų klubuose, ir auklės dažniausiai kalba rusų, anglų arba vokiečių kalbomis.
„Room service“ (aptarnavimas kambariuose)
Įprastai viešbučio numeryje yra meniu su kainomis prekių ir paslaugų, kurias galima užsisakyti į kambarį. Ir nesvarbu, ar tai bus mažas sumuštinis su gėrimu, ar prabangi vakarienė su šampanu, užsakymą Jums pristatys į numerį. Be maisto, galima užsisakyti ir masažuotojo, kosmetologo paslaugas ir pan. Tereikia paskambinti nurodytu telefonu ir išreikšti savo pageidavimus. Nepamirškite, kad visos numeriuose teikiamos paslaugos yra 10–15 procentų brangesnės, be to, pagal konkrečios šalies papročius, rekomenduojami arbatpinigiai. Kai kuriuose viešbučiuose aptarnavimas numeriuose baigiasi 19 val. arba gali trukti iki 2 val. nakties, tačiau aukščiausios klasės viešbučiuose šios paslaugos teikiamos visą parą.
Palikti / rasti daiktai
Kelionių organizatorius „Tez Tour“ neatsako už viešbutyje ar autobuse paliktus / rastus turistų daiktus. Rasti daiktai saugomi Kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ biure (ne ilgiau nei 6 mėnesius) ir atiduodami tik pateikus asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus, pagal turisto prašyme sudarytą paliktų / prarastų daiktų sąrašą. Taip pat kelionių organizatorius „Tez Tour“ neprivalo paliktų / rastų daiktų pristatyti turistui asmeniškai bei neatsako už pristatymo išlaidas.
Apgyvendinimo tipas
Viešbučių numeriai būna skirtingi, pagrindiniai jų parametrai nusakomi specialiais trumpiniais:
DBL / TWIN (Double Room / Twin Room) – dvivietis numeris su viena dviviete lova arba su dviem atskiromis vienvietėmis lovomis.
DBL+EXB (Double Room With Extra Bed) – dvivietis numeris su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova (tai gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kita miegojimui skirtos priemonė). Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė, todėl 3-iajam asmeniui taikoma žemesnė kaina nei vienam asmeniui DBL numeryje.
DBL+EXB+CHD (Double Room With Extra Bed And 1 Child) – dvivietis numeris su viena dviviete (arba dviem vienvietėmis) ir viena papildoma vienviete lova (tai gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kita miegojimui skirtos priemonė). Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė. Taip pat viešbučio administracija numato, kad vaikas gali miegoti su suaugusiaisiais. Todėl 3-iajam asmeniui ir vaikui taikoma žemesnė kaina nei vienam asmeniui DBL numeryje.
TRPL (Triple Room) – numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis, bet gali būti ir su viena dvigule ir viena viengule lova.
TRPL+2CHD (Triple Room And 2 Children) – numeris trims, įprastai su trimis atskiromis vienvietėmis lovomis ir viena papildoma pristatoma lova (tai gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kita miegojimui skirtos priemonė), bet gali būti ir su viena dvigule ir viena atskira viengule lova. Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 3 arba 4 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vienas iš dviejų vaikų gali miegoti su suaugusiaisiais. Dėl lovų kiekio ir tipo sprendžia viešbučio administracija savo nuožiūra.
SGL (Single Room) – vienvietis numeris. Dažniausiai tai įprastas dvivietis numeris su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik jame apgyvendinamas vienas žmogus. Kainuoja visuomet brangiau nei viena vieta DBL numeryje.
SGL+CHD (Singe Room And 1 Child) – vienvietis numeris. Dažniausiai tai įprastas dvivietis numeris su dviem atskiromis lovomis arba viena didele lova, tik numeris gali būti mažesnis nei standartinis dvivietis numeris.
DBL+CHD (Double Room And 1 Child) – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 2 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vaikas gali miegoti su suaugusiaisiais. Išimtiniais atvejais, esant pakankamai erdvės numeryje, pastatoma papildoma sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kitos miegojimui skirtos priemonės. Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė.
DBL+2CHD (Double Room And 2 Children) – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis bei dar viena papildoma lova (tai gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis-lova ar kita miegojimui skirtos priemonė). Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 2 arba 3 lovos, kadangi viešbučio administracija numato, kad vienas iš dviejų vaikų gali miegoti su suaugusiaisiais.
4PAX – standartinis (jei prie viešbučio pavadinimo nenurodyta kitokia numerio kategorija) dvivietis numeris su viena dviviete arba dviem atskiromis lovomis bei dar dviem papildomomis lovomis. Dažniausiai dėl vietos stokos tokio apgyvendinimo tipo numeriuose būna 4 lovos, bet dvi iš jų gali būti sulankstoma lovelė, sofa, sulankstomas fotelis–lova ar kitos miegojimui skirtos priemonės. Papildoma lova dažniausiai būna mažesnė / siauresnė. Papildomai pastatomos lovos ar kitos miegojimui skirtos priemonės tipas parenkamas viešbučio administracijos nuožiūra.Numerių kategorijos
R.O.H. (Run Of The House) arba Promo – tai gali būti bet kurio tipo numeris užsakytame viešbutyje. Tikslus numerio tipas sužinomas tik atvykus į viešbutį. Numerio tipas priskiriamas viešbučio administracijos nuožiūra.
Standard Room – pats paprasčiausias numeris, lyg atskaitos taškas. Jame būtinai bus lovos ir vonios kambarys, o interjeras ir techninės charakteristikos priklauso nuo viešbučio lygio.
Economy Room – tai gali būti bet kurio tipo ekonominei klasei priskirtas numeris užsakytame viešbutyje. Paprastai tai pats kukliausias ir paprasčiausias iš viešbutyje esamų numerių. Numeris priskiriamas viešbučio administracijos nuožiūra tik atvykus į viešbutį.
Family Room – šeimyninis numeris, du gretimi kambariai (pagal dydį – pusantro), kiekviename iš jų įprastai stovi dvi lovos (vaikų kambaryje lovelė gali būti dviejų aukštų). Prieš rezervuojant vertėtų pasitikslinti, ar kambariai yra atskirti durimis ar didele ertme, ar tai yra vientisa erdvė be pertvarų. Įprastai jis kainuoja apie 30 procentų brangiau nei standartinis numeris, kuriame pastatomos dvi papildomos lovelės.
Executive Room – erdvus numeris verslo žmonėms, padalintas į dvi zonas: miegamąją ir darbo. Dažniausiai juose būna fakso aparatas bei internetas.
Junior Suite – kambario plotas, palyginti su standartiniu kambariu – didesnis, padalintas į dvi zonas: miegamąją ir svetainės, kurios kartais atskiriamos dekoratyvine užuolaida, o kartais – tik grindų lygiu. Baldai čia geresni nei standartiniuose numeriuose, aptarnavimas – taip pat. Jie dažniausiai būna 5 žvaigždučių, rečiau 4 žvaigždučių viešbučiuose ir kainuoja apie 30 procentų brangiau nei standartiniai numeriai.
Suite – dar vienas geresnių numerių tipas. Tai erdvus dviejų kambarių numeris (nors kambariai gali būti atskirti tik simboline arka, be durų), puikiai įrengtas, jame gausu baldų, dažnai su dviem vonios kambariais (tačiau, jei yra tik vienas vonios kambarys, gali būti ir vonia, ir dušo kabina arba, pavyzdžiui, dvi kriauklės). Šiuose numeriuose atvykimo dieną svečius neretai pasitinka su vynu ir vaisiais. Toks numeris kainuos apie 50 procentų brangiau nei standartinis numeris.
Deluxe Suite, Excellence Suite – dar viena Suite numerių klasė. Čia kambarių – du arba trys, tačiau jie didesni. Dažniausiai yra ir sūkurinė vonia, didžiulė terasa arba balkonas. Šis numeris kainuoja beveik dvigubai brangiau nei standartinis numeris.
King Suite, Presidential Suite – pati aukščiausia Suite tipo numerių klasė. Dažniausiai šiuose numeriuose būna du miegamieji, svetainė, darbo kabinetas, du vonios kambariai, nemokamas vynas ir vaisiai kambaryje. Baldai čia – išskirtiniai, kadangi tokiuose numeriuose paprasti poilsiautojai neapsistoja. Šalia dažniausiai būna numeris apsaugai. Už poilsį tokiame numeryje dažniausiai teks sumokėti mažiausiai tris kartus brangiau nei standartiniame.
Villa – atskiras 3–6 kambarių namelis, vieno arba dviejų aukštų, su didele svetaine, puikiai įrengtais miegamaisiais ir keliais vonios kambariais. Gali būti individualus baseinas, kartais vienu dalijasi kelios vilos. Geruose 5 žvaigždučių viešbučiuose vilų svečiams veikia atskiras restoranas, klientai gali naudotis personalo elektromobiliais, o kartais ir asmeninio liokajaus paslaugomis. Į VIP paplūdimius kas pusę valandos atnešama vaisių, šampano, rankšluosčių. Už tokią vilą reikės sumokėti tris kartus brangiau nei už vieną ar kelis standartinius numerius (priklausomai nuo gyvenančiųjų viloje skaičiaus).
Apartamentai – paprastas buto tipo numeris, kuriame gali būti nuo vieno iki trijų miegamųjų kambarių, atskira svetainė, sujungta su virtuvėle, ir vonios kambarys. Viename miegamajame įprastai gali miegoti 2 žmonės. Interjeras, techninės charakteristikos bei virtuvėlės įranga priklauso nuo viešbučio lygio.
Studio – standartinio tipo numeris, padalintas į dvi zonas: miegamąją ir svetainės, sujungtą su virtuvėlės kampeliu. Virtuvės įrangos kiekis/apimtis priklauso viešbučio administracijos nuožiūrai.
Vaizdas pro langą
Sea View – numeris su vaizdu į jūrą. Vaizdas gali būti tiesioginis arba šoninis (dalinis), kai viešbutis stovi šonu į jūrą ir jūra matoma tik išėjus į balkoną ar žvilgtelėjus šonu pro langą. Už numerį su vaizdu į jūrą paprastai imama priemoka.
Sea Side View – numeris su vaizdu į jūros pusę. Dažnai tokiuose numeriuose tiesioginio vaizdo į jūrą nėra, jį gali užstoti pastatai ar augmenija.
Garden View – numeris su vaizdu į sodą arba vidinę viešbučio teritoriją, kurioje žaliuoja įvairūs augalai. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tiesiog viešbučio teritorija, kurioje nebūtinai bus žaliuojantys sodai. Kainuoja pigiau nei numeris su vaizdu į jūrą.
Mountain View – numeris su vaizdu į kalnus. Reikėtų atkreipti dėmesį, kad kartais viešbučio administracija taip įvardina numerius su vaizdu į priešingą nuo jūros pusę, o pro langus gali matytis tik kalnų kontūrai. Kainuoja pigiau nei kambarys su vaizdu į jūrą ir dažniausiai pigiau nei su vaizdu į sodą.
Pool View – numeris su vaizdu į baseiną. Itin retai išskiriamas kaip atskira rūšis.
Back View – numeris su vaizdu į gatvę arba kiemą.
Front View – numeris pirmoje viešbučio pastatų linijoje, bet nebūtinai su tiesioginiu vaizdu į jūrą.
Dėmesio! Neįgaliems ir judėjimo apribojimų turintiems asmenims ikisutartinių santykių metu rekomenduojama kelionių agentūroje ar kreipiantis į kelionių organizatorių tiesiogiai išsiaiškinti ar konkretus viešbutis galės suteikti atitinkamas sąlygas poilsiui ir bus pritaikytas neįgaliesiems. Taip pat prašome išsiaiškinti ir aplink viešbutį esančios infrastruktūros galimybes neįgaliems asmenims.
NAUDINGA INFORMACIJA
Oras
Egipte visada karšta ir sausa, išskyrus keletą vėjuotų ir vėsesnių žiemos mėnesių. Bet netgi tada temperatūra dienos metu nenukrenta žemiau 23-25 laipsnių šilumos. Ši vieta ideali ne tik šiltai viduržiemio pertrauklėlei, bet ir vasaros atostogoms. Net jei termometro stulpelis pajūryje pakilęs smarkiai virš trisdešimties laipsnių, karštis žymiai komfortiškesnis nei, pavyzdžiui, Turkijoje, kur ne tik karšta, bet ir drėgna. Egipto karštis sausas, tad malonesnis ir lengviau pakeliamas mums, šiauriečiams.
Atvykus į viešbutį
Registratūroje Jums teks užpildyti registracijos kortelę. Kartu su užpildyta kortele registratūros darbuotojui teks pateikti kelionės dokumentą (angl. voucher) ir asmens dokumentą. Asmens dokumentą nukopijuos ir grąžins Jums. Apgyvendinimas viešbučių kambariuose vyksta nuo 14.00 val. iki 18.00 val. Saugokite gautą kambario raktą ir rankšluosčių išdavimo kortelę. Įsikūrę kambaryje susipažinkite su viešbučio informacija, atkreipkite dėmesį, kokios paslaugos yra mokamos ir kiek jos kainuoja.
Susitikimas su TEZ TOUR atstovais
Susitikimo laiką bei vietą Jums praneš iš oro uosto į viešbutį lydintis kelionių organizatoriaus atstovas. TEZ TOUR atstovas Jums suteiks visą reikalingą informaciją apie šalį bei ekskursijų organizatorių vykdomas ekskursijas ir išvykas. Atstovo kontaktai (vardas, mobilusis telefonas) nurodyti TEZ TOUR informaciniame stende arba bus Jums įteikti asmeniškai. Visais iškilusiais klausimais prašome kreiptis į TEZ TOUR atstovą, viešbučio registratūrą arba kontaktinį centrą, kurio kontaktinius duomenis galite rasti kelionės dokumentuose bei kelionių organizatoriaus interneto svetainėje www.teztour.lt skyrelyje „Kelionių kryptys/Egiptas/Skubi pagalba“.
Prieš išvykstant namo
Registratūroje pasiteiraukite, ar neturite neapmokėtų sąskaitų už papildomas paslaugas (mini barą, telefoną ir pan.). Paskutinį atostogų vakarą pasitikslinkite išvykimo iš viešbučio ir skrydžio laiką (ieškokite informaciniame kelionių organizatoriaus „Tez Tour“ stende arba klauskite TEZ TOUR atstovo).
Išvykimas
Išvykimo dieną būtina atlaisvinti kambarį iki 10:00- 12:00 val. (laiką nustato viešbučio administracija), atiduoti raktus, rankšluosčių korteles. Savo bagažą galite palikti bagažo saugojimo patalpoje. Prašome nustatytu laiku registratūroje arba kitoje nurodytoje vietoje laukti į oro uostą jus nuvešiančio transporto.
Jūra
Maudydamiesi nelieskite rankomis koralų bei žuvų, nemaitinkite jų. Neardykite koralinio rifo bandydami atlaužti jo gabalėlį (bauda iki 100 JAV dolerių). Rekomenduojame maudytis su specialiais maudymosi batais arba gumine avalyne. Jei vis dėlto maudydamiesi susižeisite į uolas ar užminsite ant jūros ežio, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. Po saulėlydžio jūroje maudytis griežtai draudžiama.
Muziejai
Muziejai Egipte baigia darbą gana anksti: žiemą – 16:00, o vasarą – 17:00 val. Planuodami savarankiškai aplankyti muziejus turėkite tai galvoje. Fotografuoti muziejuose leidžiama tik be blykstės ir už papildomą mokestį. Už papildomą mokestį galima ir filmuoti.
Vaistinėlė
Prieš išvykdami pasirūpinkite pirmosios pagalbos vaistinėle. Joje turėtų būti medikamentų, padėsiančių nesunkiai sunegalavus. Vaistinėlėje rekomenduojame turėti skausmą malšinančių, skrandžio negalavimus gydančių vaistų, taip pat vaistų nuo jūros ligos ar supimo, priemonės nuo vabzdžių įkandimų, pleistriukų, akių lašų, dezinfekuojančių priemonių. O svarbiausia, nepamirškite apsauginio kremo nuo saulės ir kremo po saulės vonių. Pirmomis atostogų dienomis primygtinai rekomenduojame naudoti apsauginius kremus nuo saulės, ypač atidžiai šiomis priemonėmis ištepkite vaikus.
Medicininė pagalba
Egipte veikia tiek valstybinės, tiek privačios klinikos, kuriose teikiama mokama medicininė pagalba. Įvykus draudiminiam įvykiui būtinai susisiekite su savo draudimo kompanija, draudimo polise nurodytu telefonu. Tik informavus draudimo kompaniją Jums bus suteikta nemokama medicininė pagalba (arba mokama pagalba, kurios išlaidas vėliau kompensuos draudimo kompanija). Prašome atidžiai susipažini su draudimo polisu bei atkreipti dėmesį į nedraudiminius įvykius, kurių draudimo polisas nepadengia.
Pinigai
Egipto piniginis vienetas – Egipto svaras. Daugumoje parduotuvių, ypač viešbučių bei suvenyrų parduotuvėse galite atsiskaityti ne tik vietine valiuta, bet ir Jungtinių Valstijų doleriais bei eurais. Geriausia atsiskaityti doleriais dėl mums palankesnio valiutų kurso. Jei neplanuojate nieko daug pirkti, nesilankysite vietinių parduotuvėlėse ar turguose, vietinės valiutos galite net nesikeisti. Pasikeisti pinigus galite bankuose, oro uoste bei viešbučių valiutos keityklose. Bankai dirba nuo 10:00 iki 14:00 ir nuo 18:00 iki 21:00, išeiginės – šeštadienis, sekmadienis, o kai kurie bankai nedirba ir penktadieniais.
Parduotuvės
Žiemos sezono metu parduotuvės įprastai dirba nuo 9:00 iki 20:00, su pietų pertrauka – nuo 12:00 iki 14:00. Vasarą pietų pertrauka prasideda 14:00 ir tęsiasi iki 16:00. Išeiginė diena – penktadienis. Kurortinėse zonose įsikūrusios parduotuvėlės dažnai neturi fiksuotos kainos, tad derybų metu kainą galima sumažinti 2-3 kartus.
Rūbai
Ruošdamiesi kelionei į Egiptą pasiimkite lengvų medvilninių rūbų ir jokiu būdu nepamirškite galvos apdangalo. Moterims, vienoms (be vyro palydos) susiruošusioms pasivaikščioti mieste, rekomenduojame rinktis uždaresnius rūbus, neapnuoginančius kojų bei rankų. Vakarais (ypač žiemos sezonu) bei išvykoms į kalnus ar pasiplaukiojimams feliuka gali prireikti ir šiltesnių rūbų – megztinio, lengvos striukės. Norintiems žiemos sezonu kopti į Mozės kalną būtina turėti sportinę avalynę ir šiltus rūbus.
Religija
Net 90 % šalies gyventojų – musulmonai (didžioji dalis musulmonai sunitai), o likusieji 10 % – krikščionys koptai, priklausantys graikų ortodoksų bažnyčiai, ir labai nedaug katalikų.
Ramadanas
Egipte laikomasi islamo tradicijų, tad ir šventąjį mėnesį čia laikomasi pasninko ir kitų draudimų. Ramadanas prasideda kiekvienų metų devintą mėnesį pagal Mėnulio kalendorių, tad tiksli jo data kiekvienais metais keičiasi.
Šventės
Pati didžiausia šventė – Ramadano pabaiga Eid-ul-Fitr. Musulmonai puošia savo namus, rengiasi geriausiais drabužiais, vaikams dovanojamos dovanos, o suaugusieji vienas kitą sveikina šiltais apsikabinimais ir bučiniais. Net tris dienas trunkančios šventės metu valgoma daug saldumynų.
Naujieji Metai, kaip ir visame pasaulyje, švenčiami sausio 1 d.
Koptų Kalėdos – sausio 7 dieną.
Pagrindinė pasaulietinė šventė – Revoliucijos diena liepos 23 dieną. Jos metu prisimenamas 1952 metų karinis perversmas, privertęs karalių atsisakyti sosto mažamečio įpėdinio naudai. Maždaug po metų Egipte monarchija buvo panaikinta ir paskelbta respublika.
Suvenyrai
Populiariausi suvenyrai iš Egipto:
- papirusai (Egipte galite aplankyti papirusų institutą, susipažinti su jų gamybos istorija ir technologija bei nusipirkti paveikslėlį ant papiruso. Kaip patikrinti, ar turguje Jums į akį kritęs paveikslėlis tikrai ant papiruso? Sulenkite jį, papirusas lengvai lankstosi, na, o jei paveikslėlis lūžta, tai jis ant bananų popieriaus).
- kvapieji aliejai (Senovės Egipte kvapiosios medžiagos buvo nepaprastai svarbios – smilkymas ir tepalų bei balzamų vartojimas buvo paplitęs religinių apeigų metu. Tačiau moterys nebūtų moterys – jos naudojo kvapiuosius aliejus ir tepalus kūno priežiūrai ar atjaunėjimui, o taip pat meilės ritualų metu. Istoriniai šaltiniai mini, kad Atėnų diduomenė po vonių gausiai tepdavosi kūną ir masažuodavo kojas bei pėdas Egipto kvepalais. „Secret of Nile“, „Cairo“, „Secrets of the Desert“, „Nefertity“ – šie ir dar daugybė kvapnių įspūdžių Jūsų laukia Kairo kvepalų muziejuje ir nedidelėse kvepalų parduotuvėlėse).
- kartušai (ir gražus papuošalas, ir labai asmeniškas amuletas, saugantis nuo piktos akies, piktų priešų kėslų. Romantikams ir tikintiems simbolių galia kartušas dovanoja amžinos sėkmės ir laimės garantiją. Ir kaip netikėti? Juk kartušas – tūkstančio metų patikrintas faraonų sėkmės amuletas – ovalo formos simbolis, kurio viduje hieroglifais buvo užrašomi karalių vardai. Tik faraonai galėjo turėti kartušą. O dabar galite ir Jūs. Tik atminkite, kad tikrą kokybišką papuošalą galima įsigyti iš auksakalių).
- Egiptietiška medvilnė (Egiptietiška medvilnė – pati geriausia ir prabangiausia medvilnės rūšis pasaulyje, auginama tik Egipte. Ypatingas klimatas išaugina ypatingą ilgapluoštę medvilnę – ji plonytė ir labai lygi. Tad viešint Egipte galima įsigyti aukštos kokybės šukuotinės ilgapluoštės medvilnės gaminių. Jie gražiai blizga, yra švelnūs, minkšti, lėčiau dyla).
- alebastras (beveik peršviečiamo, minkšto, švytinčio, šilto akmens apdirbimo tradicijos Egipte labai senos ir gilios. Rytietiškasis alebastras čia buvo plačiai naudojamas sarkofagų gamybai, kapaviečių sutvirtinimui, vazų ir apeiginių indų gamybai. Buvo tikima, kad šis akmuo turi mitinę reikšmę bei ryšį su saule. Šiandien populiariausios alebastrinės egiptietiškų kačių skulptūros, įvairiausio dydžio skarabėjai, piramidės).
Ko negalima išsivežti iš šalies?
Šalies įstatymai draudžia išvežti iš šalies: visų rūšių koralus, bet kokią jūros augmeniją ar gyvūniją, kriaukles, net jūros akmenukus. Visa tai traktuojama kaip Egipto gamtos turtas ir juos išvežti iš šalies griežtai draudžiama. Net ir pirktus koralus, jei Jūs neturėsite pirkimo čekio (o tokio Jums greičiausiai neišduos joks pardavėjas), oro uoste konfiskuos ir paprašys susimokėti baudą. Bauda gali siekti 1000 JAV dolerių. Griežtai baudžiama už narkotinių medžiagų įvežimą į šalį.
Transportas
Kurortuose kursuoja mikroautobusai. Jie važinėja gana dažnai, bet norint įlipti teks juos susistabdyti pamojant ranka. Pasiteiraukite vairuotojo, ar jis važiuoja būtent ten, kur Jums reikia. Šie autobusiukai privatūs, tad jų maršrutas gali keistis pagal keleivių norus ir reikalavimus. Iš viešbučių, nutolusių nuo kurortų centrų, taip pat važinėja autobusai. Jų maršrutą bei įkainius galite pasitikslinti viešbučio registratūroje. Patogiausias ir tikrai nebrangiausias susisiekimo būdas – taksi. Geriausia jį išsikviesti viešbučio registratūroje. Kainą tiesiog būtina su vairuotoju susiderėti iš anksto, prieš įsėdant į automobilį.
Arbatpinigiai
Egipte įprasta palikti arbatpinigių baruose, restoranuose, viešbučių kambarinėms, nešikams ir gidams. Netgi vairuotojai šalia bus pasidėję krepšelį, tikėdamiesi arbatpinigių. Duoti jų nebūtina, bet pageidautina.
VIEŠBUTYJE
Aktyvaus poilsio taisyklės
Vaikai iki 16 metų negali naudotis Health Club paslaugomis (masažais, sauna, masažinėmis voniomis ir pan.). Vandens kalneliai višbučiuose veikia pagal tam tikrą grafiką. Pasitikslinti jį galima viešbučių registratūrose.
Patalynė
Kai kuriuose viešbučiuose patalynė keičiama pagal pageidavimą. Rankšluosčiai pakeičiami tik tada, jei jie paliekami ant grindų.
Restoranai ir maistas
Egipto virtuvės patiekalai pasižymi aštriu skoniu ir yra gaminami naudojant daug prieskonių bei pačių įvairiausių padažų. Jei restorano meniu nenurodytos patiekalų kainos, iš anksto suderėkite jų kainą, kad vėliau nenustebintų sąskaita.Iš viešbučio AI tipo restorano negalima išsinešti jokio maisto nei gėrimų. Daugumoje viešbučių už šios taisyklės nepaisymą Jus gali nubausti pinigine bauda. Taip pat piniginė bauda (apie 100 Egipto svarų) gali būti pareikalauta ir už alkoholinių gėrimų įsinešimą į viešbučio teritoriją. 2* ir 3* viešbučiuose, esant nedideliam jų užimtumui, vietoj švediško stalo gali būti pasiūlytas SET MENU (kompleksinis meniu) maitinimo būdas.Kiekvienas viešbutis nustato aprangos kodą, kurio privalu laikytis tiek pačiame viešbutyje, tiek viešbučio restoranuose. Viešbučio svečiai negali pasirodyti restoranuose bei vestibiulyje su maudymosi kostiumais. Restoranuose vakarienės metu taip pat negalima pasirodyti vilkint šortais, sportiniais marškinėliais, avint šlepetėmis ar kita paplūdimiui skirta avalyne.
Daugumoje viešbučių gėrimai tiekiami taurėse arba stiklinėse, gėrimus buteliuose galima įsigyti tik už papildomą mokestį. Griežtai draudžiama vaišinti arba užsakinėti gėrimus kitiems svečiams. Alkoholiniai gėrimai tiekiami tik asmenims, vyresniems nei 18 metų.
Daugumoje Šarm aš Šeicho viešbučių vėlyvoji vakarienė patiekiama ne viešbučio restorane, o pristatoma į numerį (vėlyvoji vakarienė dažniausiai yra sumuštiniai ir / arba bandelės).
AI (All Inclusive). Kiekviename viešbutyje AI teikiamos privilegijos gali skirtis. Tačiau egzistuoja viena taisyklė, kuri galioja visuose viešbučiuose – nemokami gėrimai visada pilami tik į stiklines ar taures. Visi gėrimai buteliuose – mokami. Vienu metu galima gauti tik vieną gėrimą. Šviežiai spaustos sultys ir ledai – už papildomą mokestį.
UAI (Ultra All Inclusive). Kiekvienas viešbutis turi savo UAI sistemą. Importiniai alkoholiniai gėrimai, šviežiai spaustos sultys, ledai nebūtinai bus įtraukti į šią sistemą. Viešbutis pats nustato UAI sistemos privilegijas.
Būkite atidūs
Viešbučiai neatsako už Jūsų vertingus daiktus ir pinigus, tad geriausia juos laikyti seife. Daugumoje viešbučių seifą rasite savo kambaryje.
Saugokite kambario bei seifo raktus, apyrankę bei rankšluosčių korteles. Pametus bent vieną gali tekti susimokėti baudą –iki 150 $, o išimtinais atvejais ir daugiau.
Viešbučio kambaryje, o taip pat ir balkone griežtai draudžiama rūkyti kaljaną bei naudoti kitus panašaus pobūdžio prietaisus, galinčius sukelti gaisrą.
Tarptautinių sankcijų įgyvendinimas
Turistai sudarydami organizuotos turistinės kelionės ar kitos rūšies turizmo paslaugų teikimo sutartis su kelionių organizatoriumi „Tez Tour" patvirtina, kad nei jiems patiems, nei naudos gavėjams netaikomos jokios ekonominės ar kitokio pobūdžio sankcijos, kurias būtų nustačiusi Europos Sąjunga, Jungtinės Amerikos Valstijos, Jungtinė Karalystė, kitos valstybės ir/ar tarptautinės organizacijos. Turistai įsipareigoja atlyginti visus tiesioginius ir netiesioginius kelionių organizatoriaus „Tez Tour" nuostolius, jei jų patvirtinimas neatitiktų tikrovės.
NAUDINGI KONTAKTAI
„TEZ TOUR Egypt“ klientų aptarnavimo centras
Tel.: +2 069 362 0999
+2 011 100 59 000 (Whats app/viber tik žinutėmis)
Email: icc@sharm.tez-tour.com
Lietuvos Respublikos ambasada Egipte
23 Muhammad Mazhar Str., 5 th floor,
Zamalek, Cairo
ARAB REPUBLIC OF EGYPT
Tel.: +20 2 2 736 6461
Email: amb.eg@urm.lt, consul.egypt@urm.lt
Darbo laikas VII-IV 8:00-16:30
Pietų pertrauka 12:00-12:30
Pasibaigus atstovybės darbo laikui, poilsio ir švenčių dienomis nelaimingų atsitikimų ir kitais neatidėliotinais atvejais skambinti į Lietuvos Respublikos užsienio reikalų ministeriją telefonu +370 706 52444.
Vietinių tarnybų telefonai:
Hurgada (miesto kodas 065):
Turistų policija – 344 67 65
Policija – 344 63 59
Ligoninė – 344 67 40
Oro uostas – 344 28 31
Šarm El Šeichas (miesto kodas 069):
Turistų policija – 360 06 75
Policija – 366 03 06
Greitoji pagalba – 360 05 54
Ligoninė – 366 10 11
Oro uostas – 360 11 40
Linkime Jums malonaus poilsio!